• DOLAR
  8,6621
  %0,40
 • EURO
  10,1666
  %0,49
 • ALTIN
  494,01
  %0,37
 • BIST
  1.389
  %0,23
ADALET SOSYAL BARIŞIN TEMİNATIDIR

ADALET SOSYAL BARIŞIN TEMİNATIDIR

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen 2021-2022 adli yıl açılış töreni gerçekleştirildi. Cumhuriyet Başsavcısı Şahin; “Türk milleti olarak bir ve beraber olmak zorundayız. Ülkesini en çok seven vazifesini en iyi yapandır düsturuyla yargı camiası olarak işimizi iyi yapmakla yükümlüyüz. Ecdadımızın kanıyla sulanan bu kutsal vatanda adaletle ilelebet yaşayacağız. Hukukun üstünlüğü, tarafsızlık, bağımsızlık ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak devlete göbeğinden bağlı vazifemizi yerine getireceğiz” dedi.

YENİ ADLİ YIL AÇILIŞI YAPILDI

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen 2021-2022 adli yıl açılış töreni önceki gün gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen programa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin,  Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Komisyon Başkanı Cihat Ateş, Boğazlıyan Baro Temsilcisi Avukat Kadir Gemici, Hakim ve Savcılar ile Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kocakaya, Belediye Encümenleri Faruk Özalp ve Uğur Paşaoğlu ile Adliye personeli katılım gösterdi.

Konuklara adli yıl açılışı için kokteyl verilirken,  Açılış töreninde, saygı duruşu ve istiklal marşı sonrasında; sırasıyla Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin,  Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Komisyon Başkanı Cihat Ateş ve Boğazlıyan Baro Temsilcisi Avukat Kadir Gemici, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Adaletin tecellisi için fedakârca çalışan hâkim, savcı, avukat ve adalet personeli ile yeni bir adli yıla başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, konuşmasına; “Bu vatan için canlarını vermiş başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, minnet ve şükranlarımla anıyorum” sözleri ile başladı.

Topluma güven veren, erişilebilir adalet sisteminin tesisi için mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan adalet teşkilatının tüm mensuplarına, yeni dönemde başarılar dileğinde bulunan Başsavcı Şahin, konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

“Üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanla çevrili cennet ülkemizde Türk milleti olarak bir ve beraber olmak zorundayız” diyen Başsavcı Şahin, “Ülkesini en çok seven vazifesini en iyi yapandır düsturuyla yargı camiası olarak işimizi iyi yapmak yükümlüyüz. Bu topraklara borcumuz var. Ayık olmalıyız, diri olmalıyız, çalışkan olmalıyız.

Ecdadımızın kanıyla sulanan bu kutsal vatanda adaletle ilelebet yaşayacağız. Hukukun üstünlüğü, tarafsızlık, bağımsızlık ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak devlete göbeğinden bağlı vazifemizi yerine getireceğiz. Yargı camiası olarak adli yılınızı en içten dileklerimle kutlar, işlerinizde kolaylıklar dilerim. Yeni adli yılın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni eder, sizleri saygıyla selamlarım” ifadelerini kullandı.

Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Komisyon Başkanı Cihat Ateş ise, yeni adli yılın hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Yeni adli yılımız Ülkemize, ilçemize ve adalet personelimize hayırlı olsun” dedi.

Boğazlıyan Baro Temsilcisi Avukat Kadir Gemici de “2021-2022 adli yılında Yargının kurucu unsurlarının birlikte çalışarak, adil yargılama yapmalarını, böylece gerçeği gerçek olmayandan, suçluyu suçsuzdan, haklıyı haksızdan ayırt etmelerini tüm vatandaşlarımız gibi bizler de ümit ediyoruz. Hukuk devletinin gereklerinin yerine getirildiği güçlünün değil haklının hakkını aldığı adil bir adli yıl geçirmeyi diliyorum” dedi.

Gemici, şunları söyledi.

“Hz. Ömer’in asırlardır devlet yönetimine ışık tutan  “adalet mülkün temelidir ” sözünün sadece mahkemelerin salonlarında değil kararlarında da yaşatıldığı bir adli yıl diliyorum. Son olarak adaletin hızlı bir şekilde tecelli etmesini temenni ediyorum. Çünkü gecikmiş adalet adalet değildir. Benim huzurda bulunan kıymetli hakim, savcı, avukat meslektaşlarımızın ve adliye personellerimizin bu anlamda adaletin tesisi için görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inancım tamdır.

Son olarak yıllar sonra adli yıl açılış töreni düzenlenmesine vesile olan ve Boğazlıyan için tüm yargı camiasını bir araya getirmek suretiyle yeni adli yılda bizlerin adalet ve çalışma barışı için daha da ümitlenmesine sebep olan Sayın başsavcıma şahsım ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Yeni adli yılın tüm hakimlerimize, savcılarımıza ve avukatlarımıza, yargı mensuplarına, çalışanlarına ve adalet bekleyen tüm yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından katılımcılara kokteyl verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM