• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
ADIM ADIM FESTİVALE

ADIM ADIM FESTİVALE

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ın teşvik ve girişimleri ile “Doğa ve Spor Festivali” yarın gerçekleştirilecek. Festivalde Yozgat ili ve ilçelerine yapılan yatırımların toplu açılış ve temel atma törenlerinin yanısıra çeşitli yarışmalar ve etkinlikler ile Yozgat’ın ilk bilim merkezi ve Uluslararası Rafting Grand Prix heyecanının yanısıra ülkemizin gururu olan Türk Yıldızları da uçuş gösterisi yapacak. Eser Eyüpoğlu, Oğuzhan Koç ve Zara konser verecek.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün sürecek “Doğa ve Spor Festivali” gerçekleştirilecek. Festivalin ilk gününde Yozgat ili ve ilçelerine yapılan yatırımların toplu açılış ve temel atma törenlerinin yanısıra çeşitli yarışmalar ve etkinlikler düzenlenecek.

Lavanta Hasadı Yarışması, Bisiklet Yarışması, Gözleme Yarışması, En Güzel Buzağı Yarışması, Balık Tutma Yarışması ve Uçurtma Yarışmasıyla devam edecek festival kapsamında Futbol Turnuvası Final Maçı, Tenis Gösteri Maçı, Hedef Bulma Yarışmaları, Okçuluk Yarışması, Geleneksel Çocuk Oyunları etkinliklerinin de düzenleneceği festivalde Uluslararası Rafting Grand Prix heyecanına evsahipliği yapacak, ayrıca ilçede ülkemizin gururu olan Türk Yıldızları da uçuş gösterisi yapacak.

Festival kapsamında Eser Eyüpoğlu, Oğuzhan Koç ve Zara konserleri de gerçekleşecek.

Yozgat’ta ilk kez gerçekleştirilecek  olan“Doğa ve Spor Festivalinin yapılacağı Millet Bahçesinde; millet kıraathanesi, cami, seyir terasları, yüzer iskeleler, yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ve yöresel ürünler pazarı ile Yozgat’ın ilk bilim merkezi yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın teşvikiyle Millet Bahçesine kazandırılan, fizik, kimya, biyoloji, mühendislik tasarımları ve robotik gibi alanlarda atölyelerle donatılan bilim merkezi bölgedeki çocuk ve gençlere yeni fırsatlar sunmayı amaçlarken, bilim merkezinde ayrıca bir de cep sineması da bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM