• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
ADIM ADIM HIZLI TRENE

ADIM ADIM HIZLI TRENE

Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu illerde yapım çalışmalarında sona yaklaşılan Ankara-Sivas YHT hattı projesi ile Kırıkkale, Yozgat, Kayseri ve Sivas’ı hızlı tren konforu ile tanıştıracaklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Haziran ayı itibariyle inşallah bütün vatandaşlarımızı Ankara-Sivas YHT hattı ile buluşturmuş olacağız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Balışeyh ilçesinde Ankara-Sivas YHT hattını inceledi. Ankara-Sivas YHT hattında çalışmaların sonuna geldiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, “Hattımızdaki son testlerimizi yapıyoruz. Haziran ayı itibariyle inşallah bütün vatandaşlarımızı Ankara-Sivas YHT hattı ile buluşturmuş olacağız” dedi.

Pandemi sürecinde tüm dünyada ulaşımın sıkıntılı bir süreç geçirdiğini dile getiren Karaismailoğlu, “Geçen yıl bu vakitlerdeydi pandemi sürecinin başlaması. İlk üç ayda zorunlu kısıtlamalar ve diğer sorunlar nedeniyle tüm dünya da olduğu gibi bizde ulaşım hatlarımızda büyük sıkıntılar yaşadık. Çalışmalarımızı tüm zorluklara rağmen gerekli tedbirleri alarak devam ettirdik. Ankara-Sivas YHT hattında da çalışmaların sonuna geldik. Haziran ayı itibariyle Ankara-Sivas YHT hattını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Yapım çalışmalarında sona yaklaşılan Ankara-Sivas YHT hattı projesi ile Kırıkkale, Yozgat, Kayseri ve Sivas’ı hızlı tren konforu ile tanıştıracaklarını vurgulayan Karaismailoğlu, “Ankara-Eskişehir hattının ardından hizmete alınan Ankara-Konya ve Ankara-İstanbul YHT hatları da yüksek hızlı tren hizmetini halkımız için vazgeçilmez bir ulaşım hizmet haline getirmiştir. Yüksek Hızlı Tren hatlarında vatandaşlarımızın talebi çok fazla. Şu anda Ankara-İzmir ve Ankara- Sivas, güneyde Mersin -Antep arasında ve Konya-Karaman arasında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” açıklamasında bulundu.

2020 yılının ulaştırma ve haberleşme yatırımları açısından çok aktif geçtiğini vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “2020 yılında dünya çapında çok önemli projeleri hayata geçirdik. Pandemi süreci olmasına rağmen yatırımlarımız artarak devam etti. 2021 yılında da kaldığımız yerden devam ederek önemli projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. 2021 yılının hemen başında Turksat 5A uydumuzu uzaya gönderdik. Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun tamamlanmasıyla Londra’dan Pekin’e kesintisiz bir ulaşım hattı sağlamıştık. Avrupa’ya, Çin’e, Rusya’ya ulaşım koridorlarımız tıkır tıkır işliyor. Konya-Karaman YHT hattında da çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah Konya-Karaman Hattını da en kısa zamanda bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM