• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
ADIM ADIM ZİRVEYE

ADIM ADIM ZİRVEYE

Eğitim alanındaki kalitesini her geçen gün artıran Boğazlıyan’da okullarımız projeleri ve başarılarıyla da çıtasını zirveye taşımaya devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında bilgi ve birikimi ile bilimin ışığını eğitime sunmaya devam ederken, TÜBİTAK yarışmasındaki başarılarıyla da gösteriyor. Kayseri Bölge Finallerinde 1. olan projemiz Türkiye Finalleri’nde ise 3. olarak dereceye girmesi Boğazlıyan’da eğitim adına bir gururu daha yaşattı.

TÜBİTAK’TAKİ GURURUMUZ OLDU

Boğazlıyan, TÜBİTAK 2204B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Finalleri’nden Türkiye üçüncülüğü ile döndü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında öğrenciler bilim projeleri başarılarına bir yenisini daha eklerken, okullarımız projeleri ve başarılarıyla da çıtasını zirveye taşımaya devam ediyor.

“TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDULAR”

Boğazlıyan’da eğitim alanında bir gururu daha İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında ekibi ile eğitim alanında Türkiye’ye model olacak projeleri ve eğitimdeki hızlı yükselişi ile bir kez daha gündeme gelirken, Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Fen Bilimleri  Öğretmeni Samet Cengiz ve öğrenci Muhammed Kaygız, yaşattı.

İlk önce Kayseri Bölge Finallerinde Teknoloji Tasarım alanındaki proje ile birinciliği göğüslerken, Türkiye Finalleri’nde ise 3. olarak dereceye girmesi Boğazlıyan’da eğitim adına bir gururu daha yaşattı.

Bu tür yarışmaların Boğazlıyan’da eğitim kalitesini daha da üst seviyeye çıkaracağı düşünülürken; Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başarılı öğrenci ve öğretmeni tebrik etti.

Eğitim alanında Türkiye’ye model olacak projeleri ve eğitimdeki hızlı yükselişi ile bir kez daha gündeme gelmeyi başaran Boğazlıyan bilimsel vizyonun değerini pekiştiriyor.

Üreten bir nesil için araştırmacı ve projeci öğrenciler yetiştirmeyi amaç edinen Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ve ekibinin başarısı Boğazlıyan’da sevinçle karşılandı.

Her zaman bilimsel çalışmaların destekleyicisi olduklarını ve bu tür projelerinin Türkiye için önemine değinen Milli Eğitim Müdürü Şimşek, “Elde edilen bütün bu başarılar azimli ve yoğun gayretler sonucu elde edilmiştir. Bu başarıları elde eden öğrencimiz ve emeği geçen öğretmenimizi tebrik ederim” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM