• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
AFETLERE HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

AFETLERE HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

AFETLERLE KARŞILAŞILMASI KAÇINILMAZ

Afetlerle karşılaşılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Yozgat Valisi Ziya Polat, “Afet anında en kritik zaman afetin ilk saatleri. Allah’a şükür şuan devlet olarak çok iyi bir durumdayız. Devletimiz anında olay yerinde oluyor. Devletimizin tüm imkanları, her daim milletimizin hizmetine sunuluyor, sunulmaya da devam edecek. Tüm kurumlarımızla Yiğitler Şehri Yozgat’ımızı afetlere hazır hale getirmek için gayret gösteriyoruz. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşlarımız işbirliği içerisinde çalışıyor ve çalışmaya devam edecek” dedi.

Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı (İRAP) Valilik Konferans Salonu’nda yapıldı.

Vali Polat, afetin ilk saatlerinin çok önemli olduğuna dikkat çektiği konuşmasında “Allah’a şükür şuan devlet olarak çok iyi bir durumdayız. Devletimiz anında olay yerinde oluyor. Devletimizin tüm imkanları, her daim milletimizin hizmetine sunuluyor, sunulmaya da devam edecek. Tüm kurumlarımızla Yiğitler Şehri Yozgat’ımızı afetlere hazır hale getirmek için gayret gösteriyoruz. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşlarımız işbirliği içerisinde çalışıyor ve çalışmaya devam edecek.

Tüm kurum ve kuruluşlarımızla mevcut durumu kontrol edip plan yapmamız lazım. Bu planlar sadece kağıt üzerinde kalmamalı. Planların uygulanabilir olması lazım. Kağıt üzerinde her şey dört dörtlük olabilir ama en ufak sel taşkınında ne yapacağımızı bilmiyorsak planlarımız sadece kağıt üzerinde demektir. Planların tatbikatının yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Toplantıda ayrıca, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil İbrahim İbiş, çalışmalar hakkında bilgi verdi, müdürlük uzmanlarınca eylem planlarının sunumu yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM