• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AFGANLILARDAN DUYGULANDIRAN YARDIM

AFGANLILARDAN DUYGULANDIRAN YARDIM

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Afganistan’ın Kunduz ilçesinde yaşayan Türkmen Ak Sakkalar tarafından maddi yardım bağışında bulunuldu.

Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde doktora yapan Afganistan Türkmenlerinden Mohammad Esmail Azizishchi, deprem dolayısıyla duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Depremi Kayseri’de de hissettiklerini anlatan Azizishchi, deprem sonrası Afganistan’ın Kunduz il ve ilçelerinde yaşayan Türkmen Ak Sakkalarımız tarafından fakir halkımızdan az da olsa canı gönülden Türk kardeşlerimizin acısına melhem olabilmek amaçlı bir miktar nakdi yardım topladık.

Türk kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını ve uzakta olsakta her zaman samimi dualarımız sizlerle olduğunu belirtiriz. Vefat edenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil ve kamil şifalar ve enkaz altında olan kardeşlerimize biran önce kurtuluş niyaz ederiz. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Kayseri Boğazlıyanlılar Derneği Kurucu Başkanı emekli eğitimci Aslan Alatlı ise, Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde doktora yapan Afganistan Türkmenlerinden Mohammad Esmail Azizishchi ile deprem gecesi tanıştıklarını belirterek, “Kardeşimiz ailesi ile görüşerek, bizlerde Türkmenler olarak yardımda bulunacağız dedi, kendisine bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Öte yandan Afganistan’ın Kunduz ilçesinde toplanan yardım Türkiye Cumhuriyeti Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğuna tutanak ile teslim edildi. Bir miktar para ile birlikte küpe, gümüş yüzük, kolye  ve bilezik ile sikke teslim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM