• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
AHİLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILMALI

AHİLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILMALI

Esnaf ve sanatkarların ticaretin ve ekonominin temel taşı olduğunu belirten Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, “Ahilik esnafımızın, ahlakını, dürüstlüğünü ve kalitesini en üst seviyede anlatan, aynı zamanda dayanışmayı ve milletimizin değerlerine sahip çıkmayı gösteren bir yürüyüştür” dedi.

 1. Ahilik Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, tüm esnaf ve sanatkarın ‘Ahilik Haftası’nı kutladı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak esnafın her zaman yanında ve destekçisi olduklarını kaydeden Yazılıtaş, ahilik teşkilatı sayesinde Anadolu’da yaşayan halkın sanat, ticaret, ekonomi gibi çeşitli dallarda kendisini yetiştirmesine olanak sağladığını hatırlatarak, bu değerlerin yad edilmesinin büyük önem taşıdığını, ahilik makamının, günümüzde de benzer nitelikler taşıyan esnaf odaları ile varlığını sürdürdüğünü söyledi.

“Ahilik esnafımızın, ahlakını, dürüstlüğünü ve kalitesini en üst seviyede anlatan, aynı zamanda dayanışmayı ve milletimizin değerlerine sahip çıkmayı gösteriyor” diyen Yazılıtaş, Ahiler toplumu birleştiren, kaynaştıran, bir arada tutan değerlerin uygulanması, toplumsal denetim mekanizmasının işlemesinde çok önemli görevler aldığını kaydetti.

Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde bir dizi etkinliklerle Yozgat’ta yılın ahisinin seçildiğini aktaran Yazılıtaş, ayrıca Kırşehir’de hafta sonu düzenlenen programlara Boğazlıyan Belediye Başkanı sayın Gökhan Coşar’ın talimatı ile S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin stant açtığını ve bundan dolayı da esnaflar olarak ayrıca mutlu olduklarını belirtti.

-“MÜFTÜ AKŞİT; ODAYI ZİYARET ETTİ”-

Öte yandan Ahilik Haftası etkinliklerinde kapsamında Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını ziyaret ederek, burada Başkan Sinan Yazılıtaş ile bir süre görüştü, Ahilik Haftasını kutladı.

Başkan Sinan Yazılıtaş, ziyaretten duyduğu memnuniyetliği dile getirdi, Ahilik Haftası dolayısıyla odayı ziyaret eden tüm kurum ve kuruluşlara esnaf ve sanatkarlar odası adına teşekkür etti.

Yazılıtaş, ‘Ahilik Haftası’nın tüm esnaf ve sanatkarlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM