• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
“Aile hekiminizi erken tanıyın”

“Aile hekiminizi erken tanıyın”

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıklı Bir Yaşam İçin “Aile Hekiminizi Erken Tanıyın” iletişim kampanyası başlatıldı. Kampanyaya Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü de destek verdi.

Vatandaşların sağlıklarının korunması, erken teşhis ve tanı için yılda en az bir defa Aile Hekiminin ziyaret edilmesi istenirken, Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde stant açıldı. Aile Hekimliğinin tanınması ile Aile Hekimi hakkında vatandaşa bilgiler verildi, el broşürleri dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıklı Bir Yaşam İçin “Aile Hekiminizi Erken Tanıyın” iletişim kampanyası başlatıldı. Kampanyaya Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü de destek verdi.

Konuyla ilgili Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sağlığınızın korunması, erken teşhis ve tanı için yılda en az bir defa Aile Hekiminin ziyaret edilmesi istendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi.
“Aile Sağlığı Merkezlerinde verilen hizmetler”

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında; gebe ve lohusa rutin muayene ve takibi, bebek ve çocuk rutin muayene ve takibi, aşılama ve bağışıklama hizmetleri, meme, rahim ağzı ve bağırsak kanserlerine yönelik tarama ve takipler, obezite takibi, hipertansiyon ve şeker hastalığı gibi kronik hastalıkların tarama takip ve tedavisi, üreme sağlığı hizmetleri, her türlü sağlık sorunu için danışmanlık ve rehberlik hizmetleri ücretsiz verilmektedir.

Teşhis ve tedavi hizmetleri kapsamında; yaşa özel muayene, teşhis ve tedavi hizmetleri, laboratuvar hizmetleri ücretsiz verilmektedir.

“Aile Hekiminizi Nasıl Öğrenebilirsiniz?”

E-devlet ve e- nabız üzerinden elektronik ortamdan, bulunduğunuz İlçedeki Aile Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi veya bulunduğunuz İldeki İl Sağlık Müdürlüğüne bizzat başvurarak aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca aile hekimliği değiştirmek için de yine yukarda belirtildiği gibi Aile Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi veya bulunduğunuz İldeki İl Sağlık Müdürlüklerine müracaat ederek aile hekimliği değişikliği yapabilirsiniz.

İkametiniz değiştiğinde Sağlık Bakanlığı tarafından sistem üzerinde otomatik olarak aile hekiminiz değiştirilmez. Eğer eski adresinize yakın başka bir adrese taşınmış iseniz mevcut aile hekiminizden hizmet almaya devam edebilirsiniz Adresinize en yakın Aile Sağlığı Merkezinden bir aile hekimine kayıt olmanız sağlık hizmetine erişiminizi kolaylaştıracaktır. Yaz tatili, seyahat vb. nedenler ile başka bir şehre kısa süreliğine gittiğinizde sağlık hizmeti ihtiyacınız olursa “misafir hasta” uygulaması kapsamında herhangi bir aile hekiminden ücretsiz sağlık hizmeti alabilirsiniz” denildi.

Konu ile ilgili olarak Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde stant açılarak Aile Hekimliğinin tanınması ile Aile Hekimi hakkında vatandaşa bilgi verildi, el broşürleri dağıtıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM