• DOLAR
  %-0,10
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,28
 • BIST
  %0,31
‘AİLE OKUL PROJESİ’ BAŞLADI

‘AİLE OKUL PROJESİ’ BAŞLADI

Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi gibi hedeflerle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Aile Okulu Projesi” Yozgat’ta da başladı.

“Aile Okul Projesi” Yozgat’ta başladı.

Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların, hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlı olduğu, bu nedenle çocukların eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitiminin son derece önem kazandığına dikkat çekildi.

Bu kapsamda; ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi gibi hedeflerle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Aile Okulu Projesi” Yozgat’ta da başladı.

Proje kapsamında 7 öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitime katıldı.        Eğitim alan öğretmenler gözetiminde velilere bilgiler aktarılıyor.

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Halk Eğitim Merkezinde velilere yönelik verilen kursu ziyaret ederek, süreçler ve eğitim içeriği hakkında bilgi aldı.

Toplumu oluşturan en önemli yapı taşının ve eğitimin başlangıç yerinin aile olduğunu vurgulayan Yazıcı, açıklamasında; başlatılan projenin çok değerli olduğunu dile getirerek, velilerin yoğun katılımı ve eğitimlerden duydukları memnuniyeti görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti, kurslara katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

İl genelinde yapılacak olan eğitimlere velilerin katılımı için davet eden Yazıcı, eğitimlerin yıl boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM