• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
AİLENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

AİLENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Sağlıklı bir toplumun temel gereksinimi olan sağlıklı iletişimin yolu, toplumun çekirdeği kabul edilen ailenin sağlıklı iletişim kurmasına bağlı olduğu belirtilerek, anne-baba ve çocuk iletişimi, çocuğun kişiliğinin oluşumunda ailenin önemi, çocuğun başarısında aile faktörüne dikkat çekildi.

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Yozgat İl Müftülüğü işbirliği ile kuran kursu kursiyerlerine yönelik “Aile İçi İletişim Semineri” verildi.

Yozgat Merkez ilçesinde kuran kursu kursiyerlerine yönelik “Aile İçi İletişim Semineri” verildi.

Yozgat İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü meslek elemanları Sosyolog Merve Er ile Psikolojik Danışman Kübra Şenöz tarafından ‘Aile İçi İletişim Semineri’nde kursiyerler bilgilendirildi.

Düzenlenen seminerde Sosyolog Merve Er ve Psikolojik Danışman Kübra Şenöz, sağlıklı bir toplumun temel gereksinimi olan sağlıklı iletişimin yolu, toplumun çekirdeği kabul edilen ailenin sağlıklı iletişim kurmasına bağlı olduğunu ve bu kapsamda da Bakanlık tarafından bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerine ağırlık verdiklerini ifade etti.

Sosyolog Merve Er, seminerde aile içi eğitim konusunda anne-baba ve çocuk iletişimi, çocuğun kişiliğinin oluşumunda ailenin önemi, çocuğun başarısında aile faktörü hakkında konuşmalar yaptı.

Psikolojik Danışman Kübra Şenöz ise eşler arasında uyum, iletişim engelleri, evlilikte çatışma sebepleri, çatışma çözüm stratejileri, eşler arasındaki tartışmalarda işe yaramaz tartışma kalıpları hakkında bilgi verdi.

Düzenlenen seminerin Yozgat İl Müftülüğü ile Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütüldüğü ve seminerlerin yıl içerisinde devam edeceği açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM