• DOLAR
  13,5233
  %0,38
 • EURO
  15,3152
  %0,29
 • ALTIN
  797,39
  %0,49
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
Akademik Personele Tübitak Araştırma Destek Programları

Akademik Personele Tübitak Araştırma Destek Programları

Yozgat Bozok Üniversitesinde Akademik Personel, Tübitak Araştırma Destek Programları Konusunda Bilgilendiriliyor.

Üniversitede, TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı tarafından araştırma destek programları ile ilgili yapılan değişiklikler konusunda akademik personel bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

Üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın tarafından yapılan bilgilendirme toplantısı Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın toplantıda; TÜBİTAK 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005,1007, 3501, 1071 ve BİDEB 2237-B destek programlarında TÜBİTAK tarafından yapılan güncellemeler (proje bütçesi, kotalar, başvuru, değerlendirme ölçütleri vb.) konularında detaylı bilgiler verdi.

Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’nın yeni bilgiler üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması veya teknolojik problemlerin çözümlenmesi için önemli olduğuna dikkat Rektör Yardımcısı Akın, üniversitede TÜBİTAK araştırma destek programlarına ilişkin akademik personel odaklı eğitimlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan ,Üniversitede TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığına bağlı Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü bünyesinde yürütülen, toplumda bilim kültürünün ve iletişiminin geliştirilerek toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını amaçlayan destek programları tanıtıldı.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda TÜBİTAK 4006 Yozgat İl Temsilcisi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı, 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı ve 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programları hakkında bilgiler aktardı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, programlarla ilgili olarak 2018 Eylül çağrısındaki yenilikler, programların takvimi, değerlendirme süreçleri ve değerlendirme kriterleri ile ilgili  bilgiler vererek daha nitelikli proje hazırlığı bakımından dikkat edilecek noktalara değindi.

Üniversite içerisinden ve diğer kamu kuruluşlarından katılan dinleyicilerin bütün sorularına cevap veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata, daha fazla sayıda proje üretilmesi ve yaygınlaştırılması için isteyenlere destek olmaktan geri durmayacaklarını da belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM