• DOLAR
  13,5405
  %0,51
 • EURO
  15,3402
  %0,45
 • ALTIN
  798,36
  %0,61
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
AKADEMİSYENLER GURURUMUZ OLDU

AKADEMİSYENLER GURURUMUZ OLDU

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yakaladığı başarı ve yükselme trendi, Türkiye’de en çok atıf alanlar listesinde yerini aldı.

Rektör Ahmet Karadağ, “Akademide kendini geliştirmek bir zorunluluktur. Türkiye’de en çok atıf alanlar listesinde yer alarak Yozgat Bozok Üniversitesi’nin marka üniversite olmaya yaraşır bir sıçrama göstermesinde emeği geçen akademisyenlerimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Türkiye’de en çok atıf alanlar listesinde, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Karadağ, başta olmak üzere çok sayıda akademisyende yer aldı.

Bozok Üniversitesi’nin yakaladığı başarı ve yükselme trendi, Türkiye’de en çok atıf alanlar listesinde yerini aldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Alper’in researchgate.com’da yayınladığı “Türkiye’de en çok atıf alan ve H index’i en yüksek 6.000 akademisyen” başlıklı çalışmada Türk üniversitelerinde görev yapan yerli ve yabancı akademisyenler içinde Google Scholar profillerine göre en çok atıf alan ve H index’ine sahip ilk 6000 kişi açıklandı. Listede  Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ başta olmak üzere üniversitemizden çok sayıda öğretim üyesi yer aldı.

Prof. Dr. Murat Alper’in 6-10 Şubat 2021’deki Google Scholar açık profillerine göre H indeksi ve atıf sayısına göre açıkladığı ilk 6.000 araştırmacı içinde H indeksi en yüksek akademisyenlerin isimleri ise atıf sıralamasına göre şöyle:

Fen-Edebiyat Fakültesi Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ekici ve Doç. Dr. Abdullah Sönmezoğlu, Prof. Dr. Levent Ertuğrul İnan (Bozok Üniversitesinden ayrılmış), Prof. Dr. Ali Rıza Erbay (Bozok Üniversitesinden ayrılmış), Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektronik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Uzam, Sorgun Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Kantar, Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pamir Eren Ersoy, Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Ethem Serdar Yalvaç, Tıp Fakültesi  Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Neziha Yılmaz.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yakaladığı bu başarı ve yükselme trendi üzerine açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Akademide kendini geliştirmek bir zorunluluktur. Salt görevlerden ziyade akademiye yakışır tarza kendinizi geliştirmek, yenilemek akademisyenliğin sorumluluklarını yerine getirmek, bu vazifenin olmazsa olmaz misyonudur. Türkiye’de en çok atıf alanlar listesinde yer alarak Yozgat Bozok Üniversitesi’nin marka üniversite olmaya yaraşır bir sıçrama göstermesinde emeği geçen akademisyenlerimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” görüşlerine yer verdi.

24.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM