• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
AKADEMİSYENLERE SERTİFİKA

AKADEMİSYENLERE SERTİFİKA

Yozgat Bozok Üniversitesi Akademisyenleri Yök “Siber Güvenlik” Ve “Ağ Yönetimi” Eğitim Programı Sertifikalarını Aldı.

YÖK ve Cisco iş birliği ile dijital eğitim alanında, Anadolu’da bulunan ve “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında yer alan 24 üniversiteden akademisyenlere “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında başlatılan eğitimlerde ilk iki faz tamamlandı. Projenin ilk iki fazında eğitim sürecini başarıyla tamamlayan 63 akademisyenden 51’i için “sanal sertifika töreni” düzenlendi.

Projenin ilk fazında eğitime katılan Yozgat Bozok Üniversitesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Haşim Yurttakal, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Sertol Köksal ve Dr. Öğr. Üyesi Recep Sinan Arslan da sertifikalarını online düzenlenen törenle aldılar. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen online sertifika törenine başta Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve projenin ilk fazında eğitim alan üniversitelerin rektörleri de katıldı.

Projenin ilk fazında, 5’i yeni kurulan teknik üniversite olmak üzere toplam 8 pilot üniversitedeki akademisyenlere yönelik verilen eğitimlerde başta Üniversite akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Haşim Yurttakal, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Sertol Köksal ve Dr. Öğr. Üyesi Recep Sinan Arslan olmak üzere “Bursa Teknik, Erzurum Teknik, Eskişehir Teknik, İskenderun Teknik, Konya Teknik, Hitit ve Tokat Gaziosmanpaşa” Üniversitelerinden seçilen bir grup akademisyene “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında Cisco Network Akademi ve ODTÜ tarafından ücretsiz sertifika eğitimi verildi.

Törenin ardından yine Anadolu’dan seçilen 30 yeni üniversitenin katılımıyla 3. Faz eğitim programının tanıtımı gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YÖK yetkililerinin yanı sıra, projede yer alan üniversitelerin rektörleri ve bu üniversitelerde proje kapsamında eğitici eğitimini alan ve alacak olan akademisyenler ile Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Lideri Habibe Açık katıldı.

YÖK Başkanı Saraç toplantıda yaptığı konuşmada Yeni YÖK olarak yükseköğretimde dijitalleşmeye büyük önem verdiklerini belirterek içinde bulunduğumuz süreçte bunun ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığının altını çizdi.

Saraç: “2018 yılının Aralık ayında, yani bundan tam iki yıl önce, Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm projemizi başlatmıştık. Projenin ilk etabında 20 üniversitemizden 60 binin üzerinde öğrencimize ve 10 binin üzerinde öğretim elemanımıza dijital beceri eğitimi verdik. Projemizin temel amacı, öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin dijital yeterliliklerinin artırılmasıydı. Bu aslında bir farkındalık projesiydi. Biz YÖK olarak, sadece üniversitelerimizdeki potansiyeli harekete geçirmeye çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Nitekim geçtiğimiz mart ayında başlayan ve halen devam eden pandemi sürecinde bu proje kapsamında verilen eğitimlerin önemli ölçüde faydasını gördük” dedi.

Toplantının sonunda, sertifika almaya hak kazanan akademisyenleri tebrik eden ve 3. Faza başlayacak olan akademisyenlere başarılar dileyen YÖK Başkanı Saraç, projeye katkı sunan Cisco, ODTÜ, katılımcı üniversite rektörleri ve YÖK yetkililerine teşekkür etti.

“Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında sertifika almaya hak kazanan akademisyenleri tebrik eden Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, değişen dünya ve dijitalleşme ile birlikte Yükseköğrenim kurumlarında da büyük bir dönüşüm yaşandığını ifade ederek “Yozgat Bozok Üniversitesi olarak bizler de bu değişim ve dönüşüme en iyi şekilde hazırlanmaktayız” dedi. Rektör Karadağ, “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” dolayısıyla başta YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür etti.

28.12.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM