• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
AKADEMİSYENLERİN TÜBİTAK BAŞARISI

AKADEMİSYENLERİN TÜBİTAK BAŞARISI

Yozgat Bozok Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi M. Emin Şahin’in yürütücüsü olduğu ve ileri seviye kriptoloji uygulamalarına yönelik proje başvurusu TÜBİTAK-Araştırma Destek Programları Başkanlığı tarafından “3501-Kariyer Geliştirme Programı” kapsamında desteklenmeye layık görüldü.

Üniversitenin Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi M. Emin Şahin’in yürütücü, Arş Gör. Hasan Ulutaş’ın araştırmacı olduğu “Memristif Kaotik Devrelere Dayalı Görüntü Şifreleme Tekniği ve Gerçek Zamanlı Uygulaması” adlı proje çalışmasına TÜBİTAK’tan destek geldi.

Multidisipliner bir çalışma olan projede, Fırat Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Barış Karakaya ve Technische Universität Dresden’den Dr. A. Şamil Demirkol araştırmacı olarak yer aldı.

TÜBİTAK 3501 Kariyer Geliştirme Programı kapsamında projeleri kabul edilen akademisyenlerimizi ve proje ekibinde yer alan diğer öğretim üyelerini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, akademide durağanlığa yer olmadığını, akademinin bilgiyi üreten, yayan ve bilimselliği önceleyen kurumlar olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Eğer bir yerde başarıdan söz etmek gerekiyorsa orada muhakkak bir çalışma, çaba ve gayret söz konusudur. Üniversitemiz akademisyenlerinin kabul edilen projeleri, bu anlamda ciddi bir çalışma ve gayretin ürünüdür. Projenin yürütücüsü ve araştırmacısı akademisyenlerimiz başta olmak üzere projede yer alan diğer öğretim üyelerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM