• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
AKAY’A TAM DESTEK

AKAY’A TAM DESTEK

Boğazlıyan çiftçilerinden Zafer Yürümez; “Türkiye’de Şeker sektörüne yeniden bir ivme kazandıran, Pancar çiftçisinin emanetine sahip çıkan, başarılı çalışmaları ile Çiftçinin gönlünü kazanan, çalışanının, Devletinin ve Milletinin yanında olan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a sonsuz güveniyor ve inanıyoruz. Sağlıklı hizmet için istikrarlı yapının devam etmesi gerekir” dedi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde olağan mali genel kurul için geri sayım sürerken, Türkiye’de Şeker sektörüne yeniden bir ivme kazandıran, Pancar çiftçisinin emanetine sahip çıkan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a Boğazlıyan çiftçilerinden Zafer Yürümez’den de tam destek geldi.

31 Ağustos 2022 tarihinde Kayseri’de gerçekleşecek olan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi olağan mali genel kurulu öncesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a destek sürüyor.

Gittiği her bölgede çiftçinin büyük desteğini gören Akay’a bir destek de Boğazlıyan çiftçilerinden Zafer Yürümez’den geldi.

Şeker Pancarı tarımının yeniden stratejik önemini kazanmasında  önemli bir görev üstlenen ve Şeker Sektörünün de yüz akı olan ve başarılı çalışmaları ile Çiftçinin gönlünü kazanan Başkan Akay’a Boğazlıyan çiftçilerinin de desteği devam ediyor.

Boğazlıyan çiftçilerinden Zafer Yürümez, Gazetemiz bürosunu ziyaret ederek, 31 Ağustos 2022 tarihinde Kayseri’de gerçekleşecek olan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi olağan mali genel kurulu değerlendirdiği açıklamasında; “Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı sayın Hüseyin Akay’a güvenimiz sonsuzdur” dedi.

Şeker sektöründe son yıllarda olumlu gelişmeler yaşandığını dikkat çeken Yürümez, her geçen gün büyüyen bir şeker ailesinin olduğunu ve bunda da Akay’ın çok büyük katkı ve desteğinin olduğunu söyledi.

“SAĞLIKLI HİZMET İÇİN İSTİKRARLI YAPININ DEVAM ETMESİ GEREKİR”

Kayseri Şeker Fabrikası’nın vizyonu ve çiftçiye hizmet etmesinin ancak tecrübeli ve profesyonel kişilerin idaresiyle mümkün olduğunu aktaran Yürümez, sağlıklı bir hizmet alabilmek için istikrarlı yapının devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Çiftçiler olarak son yıllarda Kayseri Şeker’in hem çiftçisine hem çalışanına hem de ekonomiye olan katkılarını büyük bir dikkatle takip ettiklerini dile getiren Yürümez, “Çiftçilerin yarın endişesi yok. Sayın Akay’a inanıyor ve güveniyoruz. Akay’la birlikte başlayan değişim ve gelişim rüzgarı ile birlikte çiftçi geleceğe daha güvenle bakıyor. İstikrarlı bir şekilde bir yandan şeker fabrikalarımız büyürken, diğer yandan da çiftçilerimiz  en huzurlu ve en rahat günlerini yaşıyor. Başarılı bir yönetim ile hem Kayseri Şeker’i hem de Boğazlıyan Şeker Fabrikasını ayağa kaldırırken, Turhal Şeker Fabrikasını da çiftçiye kazandırdı. Çiftçiye olan destekleri her geçen gün artıyor. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi mali genel kurulunda Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a tam destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yürümez, Kayseri Şeker’in Türkiye’deki şeker sektörünün de yüz akı olduğunu da sözlerine ekleyerek,  “Bu konuda sayın Akay, emeğini esirgemedi. Gerçekten büyük fedakarlık gösterdi. Şeker’in istikrarlı bir şekilde devam etmesine hem bizim ihtiyacımız var hem şeker sektörünün ihtiyacı var hem de gelecek nesillerimizin ihtiyacı var.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM