• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AKIL VE ZEKA OYUNLARINA BOĞAZLIYAN DAMGASI

AKIL VE ZEKA OYUNLARINA BOĞAZLIYAN DAMGASI

Yozgat’ta gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları turnuvasında Boğazlıyanlı öğrenciler başarıları ile göz doldurdu. Öğrenciler hem okulun hem de Boğazlıyan’ın gururu oldular.

Yozgat’ta gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları turnuvasına Boğazlıyan’dan  ilkokul ve ortaokul kategorilerinde 7 okuldan öğrenciler katıldı.

Şehit Lokman Darğın İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri bu turnuvada birincilik ve ikincilikler elde ettiler. Erol Efe Alkan, Bulamı Oyunu’nda Yozgat il birincisi olurken, Hidayet Mert Öcalır ve Süleyman Eroğlu da Pentago ve Küre oyunlarında Yozgat il ikincisi oldular.

İl birincisi olan Erol Efe Alkan, Türkiye Şampiyonası’nda ilçeyi ve okulu temsil edecek.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Akıl ve Zeka Oyunları turnuvasında başarılı olan öğrencileri tebrik ederek, Yozgat’ı ve okullarını en iyi şekilde temsil etmelerini diledi. Öğrencilerin elde ettikleri başarıların, özgüvenlerini artıracak ve kendilerine olan inançlarını güçlendirecek nitelikte olduğunu kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ise, etkinliklerle öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini desteklediklerini belirtti.

Yozgat’ta gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları turnuvasının başarıyı artırma programı kapsamında düzenlenen etkinliklerden birisi olduğunu ifade eden Şimşek, açıklamasında; “Bu etkinliklerle öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini geliştirmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri hedefleniyor.

Akıl ve Zeka Oyunları turnuvasında elde edilen başarılar, öğrencilerin zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak nitelikte. Bu tür etkinlikler, öğrencilerin problem çözme becerilerini, yaratıcılıklarını, mantıksal düşünme yeteneklerini ve stratejik planlama becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor” dedi.

Şimşek, kazanan öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Öğrencilerin, ilçelerini ve okullarını en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını belirtti. Ayrıca, başarıyı artırma programının devam edeceğini ve farklı alanlarda öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine imkan sağlayacak etkinliklerin düzenleneceğini söyledi.

Şimşek, başarıyı artırma programının okul ve öğrenci başarısına olumlu etkileri olduğunu vurguladı. Program kapsamında düzenlenen etkinliklerin, öğrencilerin akademik ve sosyal başarılarını artırdığını ifade etti. Ayrıca, öğrencilerin yarışmalar ve turnuvalar aracılığıyla birbirleriyle rekabet etmelerinin, onların motivasyonunu artırdığını ve öğrenme süreçlerine olumlu katkı sağladığını söyledi. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM