• DOLAR
  13,4748
  %0,02
 • EURO
  15,2886
  %0,11
 • ALTIN
  796,30
  %0,35
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Almanya’dan Boğazlıyan’a Gönül Köprüsü

Almanya’dan Boğazlıyan’a Gönül Köprüsü

Almanya Yozgatlılar Platformu yönetimini belirledi. AYF Genel Başkanı Veysel Filiz, “Yozgatlıların birlik olduğu zaman, ve millet,  kültür, inanç, medeniyet ve dil dendiği zaman daima göreve hazırdır. 03-05 Ağustos tarihleri arasında Boğazlıyan’ın Özler Köyünde düzenlenecek olan geleneksel Yaz Festivalinde hemşerilerimizle buluşacağız” dedi.

Kısa adı AYP olan Almanya Yozgatlılar Platformu, Aichwald’da düzenlenen Birinci Genel İstişare toplantısında yönetim kurulunu belirledi.

Yozgat’ın ilçe ve köylerini temsilen Almanya’da faaliyet gösteren çeşitli derneklerin temsilcilerinin yer aldığı toplantıda yapılanmanın organizasyon şeması, amaçları ve projeleri istişare edilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz, Başkan Yardımcısı Sıttık Bolat ve Fransa Yozgatlılar Birliği Başkanı Hüseyin Çalışkan da iştirak etti.

AYF Genel Başkanı Veysel Filiz, yaptığı kısa değerlendirmede Avrupa’da yaşayan Yozgatlıların sayısal ağırlığını bir lobi potansiyeli olarak değerlendirmeyi amaçladıklarını, bu iletişim ağının hem Ata topraklarına bağlılığı güçlendirmeyi ve böylece gelecek nesillerin kimlik erozyonunu engellemeyi amaçladığını, hem de Avrupa’da şekillenen güvenlik sorununa karşı aktif bireyler olarak toplumumuzun temel haklarının müdafaası için önemli bir araç olacağını vurguladı.

Yozgatlıların birlik olduğu zaman, ve millet,  kültür, inanç, medeniyet ve dil dendiği zaman daima göreve hazır olduğunu aktaran Veysel Filiz, “Bugün bizlere yine bu anlamda çok iş düşüyor” dedi.

En önemli hedeflerinin, yakılan meşaleyi en geç dört yıl içinde gençlere teslim etmek olduğunu da sözlerine ekleyen AYF Genel Başkanı Filiz, “Yozgat kimliğinin bilincine varmak ve bizlere emanet edilen mirası hakkıyla taşımak tüm ihanetlere karşı direnen “Derin Anadolu’ya” sahip çıkmaktır. Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa ve Avusturya’da bulunan Yozgatlı Federasyonlardan oluşmaktadır” diye konuştu.

Almanya Yozgatlılar Platformu AYP’nin yönetimi şu şekilde oluştu.

“Başkan: Mehmet Hansu, Başkan Yardımcısı: Mehmet Coşkun, Sekreter: Süreyya Eğin, Muhasip: Mustafa Açıkgöz, Gençlik Başkanı: Hakan Sayın, Yönetim Kurulu üyeleri: İbrahim Açıkyürek, Bektaş Gedikoğlu, Tuncer Çeliktaş, Oğuz Kaynar, Mehmet Yıldız, İzzet Oğuz ve Yaşar Özdoğan.”

Toplantıda ayrıca, AYP Yöneticileri 03-05 Ağustos tarihleri arasında Boğazlıyan’ın Özler Köyünde düzenlenecek olan geleneksel Yaz Festivalinde buluşma temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM