• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
ALTIN BEBEK DOSTU İL

ALTIN BEBEK DOSTU İL

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla Yozgat’ta da Altın Bebek Dostu İl çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’nın yürütüldüğü bildirildi.     Program kapsamında Yozgat’ta Altın Bebek Dostu İl çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, yaptığı açıklamada “Emzirmenin korunması ve desteklenmesi ile programın temelini oluşturan başarılı emzirmede 10 adım stratejisinin tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında uygulanması ve devamının sağlanması ile beslenme bozukluklarının önlenmesi böylece çocuklarda ölüm ve hastalık oranlarını düşürmek hedeflenmektedir. Anne sütü annenin bebeğine vereceği hiçbir besin grubuna benzemeyen ve taklit edilemeyen içeriğiyle en özel besin ve en güzel hediyedir. İl Sağlık Müdürlüğü olarak hedefimiz her kadına şartları ne olursa olsun emzirme için profesyonel ve toplumsal desteğin sağlanması, annelerin emzirme İle ilgili tecrübe kazanabilmesini sağlayacak tüm bilgi, eğitim ve özgüvenin verilmesidir” dedi.

Dr. Şahin, şunları aktardı.

“Altın Bebek Dostu İl” programı kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Elif Bilge Özkan, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kronik Durumlar Birim Uzmanı Rivahi Kalay ve Çocuk Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birim personelleri tarafından Küçük Eller Kreş Gündüz Bakımevi, kurucu Müdürleri Özlem Alpavut, Canan Akyok ve kreşteki miniklerimizi ziyaret ettik.

Ziyaret esnasında eğitimcilerimize, kreş çalışanlarına anne sütünün önemi, emzirme teknikleri hakkında bilgi verildi. Etkinlik kapsamında Birimimiz tarafından çocukların boyama faaliyetleri sonrası annelerine vereceği mektup hazırlandı. Eğitim ve faaliyet sırasında Yozgat Belediye Başkanlığı tarafından görevlendirilen ilimizin Bozok Can’ ı bizlere eşlik etti. Geleceğimizin teminatı olan miniklerimizle ve Bozok Can ile boyama faaliyetinde eğlenceli vakit geçirirken, sağlıklı nesiller için emeği geçen annelerimize teşekkür mektupları çocuklarımız tarafından boyanarak hazırlandı.

Faaliyet kapsamında Bozok Can ile bize destek sağlayan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Belediye Temizlik İşleri Müdürüne, yerel maskotumuza, Küçük Eller Kreş Gündüz Bakımevi müdürleri ve çalışanlarına, heyecanlı minik yürekleri ile faaliyetlerimizin neşe kaynağı çocuklarımıza teşekkür ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM