• DOLAR
  8,8219
  %-0,50
 • EURO
  10,3287
  %-1,00
 • ALTIN
  496,96
  %-0,40
 • BIST
  1.392
  %0,51
ALTIN BEBEK DOSTU İL YOZGAT

ALTIN BEBEK DOSTU İL YOZGAT

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından il genelinde bulunan hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde ve Resmi Kurumlarda başarılı programlar planlanarak hayata geçirilen projeler çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Anne Sütü Üst Komitesi kararı ile Yozgat ‘Altın Bebek Dostu İl’ unvanını almaya uygun görüldü.

Sağlık Bakanlığı tarafından anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülüyor.

Bu program çerçevesinde, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlıkları ve doğum hizmeti veren hastanelerden oluşturulan ekipler konu ile ilgili eğitilmekte ve aldıkları eğitim doğrultusunda hastane uygulamalarını geliştirmekte.

Hastane uygulamalarının yanında yaptıkları sosyal aktivitelerle bölge halkının anne sütü ve emzirme konularında bilinçlendirilmesini sağlayan iller arasında başarılı olanlar ‘Altın Bebek Dostu İl Plaketi’ ile ödüllendirilmekte.

Yozgat  İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından ilde bulunan hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde ve Resmi Kurumlarda başarılı programlar planlanarak hayata geçirildi. Halka yönelik anne sütü ve emzirme konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla birçok sosyal faaliyetler düzenlendi.

Bu kapsamda; “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülen başarılı çalışmalar sonucunda; 30 Aralık 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı Anne Sütü Üst Komitesi kararı ile Yozgat ‘Altın Bebek Dostu İl’ unvanını almaya uygun görüldü.

27.01.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM