• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
AMACIMIZ HUZURLU BİR SEÇİM YAŞAMAK!

AMACIMIZ HUZURLU BİR SEÇİM YAŞAMAK!

İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, “Seçimler demokrasinin vazgeçilmez unsuru. Seçimler siyasi rekabetin tavan yaptığı en önemli seçimlerden birisidir. Bu anlamda hepimiz Boğazlıyanlıyız. Hepimiz bu ülkenin, ilçenin mensuplarıyız, fertleriyiz. Seçim bittikten sonra birbirimize selam vereceğiz. O yüzden pozisyonumuzu her zaman müdafaa etmek zorundayız” dedi.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçimi dolayısıyla Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları ile bir araya geldi.

Boğazlıyan Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıya, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Güzar, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Peker, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Akol, AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan Adayı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan Belediye Encümen Adayı Sinan Budak ve Milliyetçi Hareket Partisi Boğazlıyan Belediye Başkan Adayı İbrahim Tamer ile İlçe Emniyet Müdürü Hasan Şahin ve Jandarma Komutanı Teğmen Kamil Çaylı katıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimi dolayısıyla, seçimin huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesi amacıyla ‘Seçim Güvenliği’ toplantısı yapıldığını ve seçimlerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu dile getirdi.

Boğazlıyan da kardeşlik içerisinde seçim kampanyasının yürütüldüğünü ve bunun da huzura büyük katkı sağladığını ifade eden Kaymakam Sinanoğlu, “Bu anlamda bizlerde ilçemizde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde demokrasi bilincinin artırılması, hoşgörünün yaygınlaşması ve halkın iradesinin tam olarak sandıklara yansıması anlamında son derece önemli görüyoruz. Kamu görevlileri olarak bizler, üzerimize düşen her görevi harfiyen sonuna kadar partilerimize eşit mesafede kalmak suretiyle yerine getireceğiz. Tabi ki seçimler siyasi rekabetin tavan yaptığı ve en önemli seçimlerden birisidir. Bazen partiler arası, bazen adaylar arası, bazen partinin sempatizanları arası ve destekleyicileri arasında bir takım istenmeyen olayların riski olabiliyor. Bu anlamda hepimiz Boğazlıyanlıyız. Hepimiz bu ülkenin, ilçenin mensuplarıyız, fertleriyiz. Seçim bittikten sonra birbirimize selam vereceğiz. O yüzden pozisyonumuzu her zaman müdafaa etmek zorundayız” ifadelerinde bulundu.

Kaymakam Sinanoğlu, “Biz güzel bir ilçede yaşıyoruz. İlçedeki huzur ortamına katkı sağladığınız için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Yerel seçimlerin ilçemizde huzurlu ve sağlıklı bir ortamda tamamlanması ve oylarını kullanmaya gelecek olan vatandaşlarımızın oylarını güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için gereken her türlü güvenlik tedbirleri alındı. Bu birlik ve beraberliğin seçim sonrasında da süreceğine olan inancım tamdır” dedi.

Partilerin diyalog halinde olmasından duyduğu memnuniyetliği de aktaran Kaymakam Sinanoğlu, “Hedefimiz, seçimlerin başlamasından bitimine kadar, düzen içinde, huzurlu ve güvenli bir ortamda yapılmasıdır. Kanun dışı eylem ve işlemlerin önlenmesi, gerekli tüm tedbirlerin bütün kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği ile alınması, adayların propagandalarını yapabilmelerini ve vatandaşların güven ve huzur içerisinde oy kullanabilmesini sağlamaktır.

Geçmiş yıllardaki gibi bu seçimleri de huzurlu bir şekilde tamamlayarak ilçemizin demokrasi kültürünü ve hoşgörüsünü daha iyi bir noktaya taşımış olacağız. Tedbirlerimizi gözden geçirerek son güne kadar seçimlerin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayacağız. Bu seçimlerin ülkemiz ve milletimizin daha fazla yücelmesine ve memleketimizin daha güçlü yarınlarına vesile olmasını diliyor, sizlere de huzura katkı sağlamanızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti, CHP ve MHP ilçe başkanları da Kaymakam Davut Sinanoğlu’nun birleştirici tavrından ötürü teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM