• DOLAR
  %0,43
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %-0,05
AMELİYATLAR HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

AMELİYATLAR HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi’nde Üroloonkolojik ve diğer tüm Ürolojik Ameliyatların hız kesmeden devam ettiği bildirildi.

Pandemi sonrası dönemde yapılan son iki prostat kanseri ameliyatının başarılı sonuçlarının ili için mutluluk verici olduğu belirtildi.

Prostat kanseri erkeklerde en sık izlenen ve akciğer kanserinden sonra en sık ölüme sebebiyet veren kanser olduğu, 50 yaşından sonra klinik belirti veren/semptomatik prostat kanseri teşhis edilme oranının ise %10 olduğu açıklandı.

Hastalığın gelişiminde ailesel geçişte bulunduğu, tüm erkekler 50 yaş sonrasında ya da ailesel prostat kanseri öyküsü olan hastalar 45 yaş sonrasında üroloji poliklinik kontrolüne gelmeleri gerektiği vurgulandı.

Prostat kanseri taraması poliklinikte yapılacak muayene ve kan tahlili (PSA) ile mümkün olduğu belirtilirken, “Yapılan muayene ve tahliller sonucunda kanserden şüphelenilirse kesin tanı koymak amacıyla prostat biyopsisi yapılmalıdır. Sonucun prostat kanseri olarak gelmesi sonrasında radikal prostatektomi (prostat dokusunun tamamen çıkarılması) ameliyatı uygulanır” denildi.

Op. Dr. Emrah Demirci yaptığı açıklamada, “Polikliniğe başvuran iki hastamızında idrar yapma ile ilgili şikayetleri mevcuttu. Yapılan taramada PSA değerlerinin yüksek olması sonrasında alınan prostat biyopsilerinde prostat kanseri tanısı konuldu. Hastalarımıza başarılı bir şekilde radikal prostatektomi ameliyatı yapılıp ameliyat sonrası 5. günlerinde taburcu edildiler.

Son kontrollerinde de herhangi bir şikayeti olmayan hastalarımızı mutlulukla uğurladık. Yozgat Şehir Hastanesi üroloji ekibi zaman içinde daha da güçlü hale geldi. Toplamda aktif çalışan beş üroloji uzmanı olarak ürolojik tüm hastalıklarla ilgili Yozgat halkına hizmet vermekteyiz. Daha önce çevre illere gitmek zorunda olan hastalarımız artık neredeyse tüm tedavilerini Yozgat’ ta alabilmektedirler” dedi.

Yozgat Şehir Hastanesinde Pandemi sonrası dönemde yapılan son iki prostat kanseri ameliyatını yapan Op.Dr. Emrah Demirci’ye ve ekibine teşekkür edildi.

26.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM