• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ANADOLU VAKFI ÖĞRETMENLERLE BULUŞUYOR

ANADOLU VAKFI ÖĞRETMENLERLE BULUŞUYOR

Anadolu Vakfı, Değerli Öğretmenim Programı ile öğretmenlere 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donatılmış eğitimler sunmaya devam ediyor.

“Sosyal Girişimcilik” teması ile geleceğe bugünden destek olmayı hedefleyen program kapsamında  “Problem Çözme” eğitimi ile Yozgatlı öğretmenlerle bir araya geliyor.

Anadolu Vakfı’nın öğretmenlerin, değişen koşullar karşısında bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı amaçlayan“Değerli Öğretmenim” programı “Problem Çözme” eğitimi Yozgatlı öğretmenler ile devam ediyor.

“Bilinçli Farkındalık ve Stres Yönetimi” oturumu ile başlayan haziran programı, yeni eğitimleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle bir araya gelmeye devam edecek.

Yeni yüzyılın dinamikleriyle hızla değişen beklenti ve ihtiyaçları yakından izliyor.

Anadolu Vakfı’ndan yapılan açıklamada; 2013 yılından bu yana devam eden Değerli Öğretmenim programı yoluna “Sosyal Girişimcilik” teması ile devam ediyor.

Güçlü eğitmen kadrosu ile190 binden fazla değerli öğretmenimize ulaşan program, yeni yüzyılın dinamikleriyle hızla değişen beklenti ve ihtiyaçları yakından izliyor. Değerli Öğretmenim eğitimcilere, Sosyal Girişimcilik yolculuğunu destekleyecek 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donatılmış eğitimler sunuyor.

Program ile öğretmenlerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini; bugünden ve gelecekten sorumlu bireylerin yetişmesinde rol oynayacak girişimci ve yenilikçi, sosyal sorunların çözümünde rol oynayan gençler yetiştirmesine yardımcı olacak şekilde arttırmak hedefleniyor. Eğitimlere Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim yöneticileri de katılıyor.

Toplumsal sorunlara etkin ve kalıcı çözümler getirmek amaçlanıyor.

Değerli Öğretmenim Programı “Sosyal Girişimcilik” teması ile geleceğimiz için bugüne destek oluyor. Sürekli değişen dünyada toplumsal sorunlara etkin ve kalıcı çözümler getirmek amacı ile hayata geçirilen tema ile öğretmenlerimiz ve gençlerimiz arasında köprü kuruluyor.

Sosyal girişimcilik ile toplumsal faydayı öncelikli hedef olarak belirleyen, değişimin öncüsü ve geleceğin asıl sahibi olan gençlerin geleceğine katkı sağlamak hedefleniyor. Sosyal Girişim yolculuğu 3 modülden oluşuyor.

Toplumsal faydayı öncelikli hedef olarak belirleyen değişimin öncüsü “Sosyal Girişimci” modülünde, kendini keşfetme ve farkındalık eğitimleri ile evrensel ve toplumsal sorunlara kalıcı ve ölçeklenebilir çözümler geliştiriliyor.

Girişimci ve yenilikçi bir şekilde proje geliştirerek faaliyet gösteren“Sosyal Girişim” modülünde liderlik, fikir geliştirme, proje yönetimi gibi konulardaki kazanımlar öncelikle sosyal hedeflere ulaşmak için kullanılıyor. “Sosyal İnovasyon” modülünde ise inovasyon, değişim gibi eğitimlerle sosyal meselelere daha etkili, verimli, sürdürülebilir ve adil olan yenilikçi çözümler üretilmesive bu çözümlerle yaratılan değerin toplumun geneline ulaştırılması hedefleniyor. (Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM