• DOLAR
  %-0,00
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %0,31
ANADOLU’NUN İLK VE TEK RAFTİNG PARKURU

ANADOLU’NUN İLK VE TEK RAFTİNG PARKURU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Gençlik Ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yozgat’ta ilk kez düzenlenen Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix’sinin açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Saklı Bahçe Çekerek Rafting Alanı’nda düzenlenen ve 5 ülkeden 38 takım ile çok sayıda sporcunun katıldığı Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix’sinde sporcuların seremonisini takip etti.

Sporcularla ve hakemlerle bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile Bakan Kasapoğlu, daha sonra parkurda rafting yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, buradaki konuşmasında, muhteşem bir parkurda, uluslararası bir turnuvayı takip etmek için alana geldiklerini söyledi.

Örnek olacak bir rafting parkuru oluşturulduğuna işaret eden Oktay, “Orta Anadolu’nun merkezindeki bir yeri turizme açma ve aynı zamanda da uluslararası müsabakaların yapılabildiği bir alan oluşturma arzumuz vardı. Bu anlamda da Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ve yine federasyonumuz son derece yakın çalıştılar. Bizlere çok ciddi destek verdiler. Ben yürekten teşekkür ediyorum. Yine yereldeki tüm birimlerimiz ve DSİ başta olmak üzere Çekerek Barajı etrafında, belki muhtemel barajlarımızda da örnek olacak şekilde bir rafting parkuru oluşturulmuş durumda. 850 metre uzunluğunda ama doğal uzunluğuna baktığımızda 4,5 kilometrelik bir rafting alanı” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise, Anadolu’nun kalbi Yozgat’ın Çekerek ilçesinde sporun güzelliğine, aydınlığına şahit olduklarını söyledi.

Yapılan parkurun bir hikayesi olduğunu anlatan Bakan Kasapoğlu, “Bu günlere gelmesinde tabii ki Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızın büyük katkıları ve öncülüğü var. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Değerli milletvekillerimize, yerel yönetimlerimize, Tarım ve Orman Bakanlığı’mıza iş birlikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yozgat’ın sporda marka şehir olma noktasında emin adımlarla ilerlediğini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Ciddi projelerimiz var ve en yenisini, Türkiye’nin Orta Anadolu’daki ilk ve tek rafting parkurunu hizmete aldık. Burada diğer imkanlarımız var. Fitness ve bungalov evleriyle bir gençlik kampına dönüştürüyoruz burayı. Uluslararası alanda spor merkezi, bir uluslararası turnuvaya ilk kez ev sahipliği yapıyor. Çok anlamlı bir gelişme olarak görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından stantları gezen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Kasapoğlu, girişimci kadınların yaptığı lavanta ürünlerini de inceledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM