• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
ANKARA’DA BOĞAZLIYAN RÜZGARI

ANKARA’DA BOĞAZLIYAN RÜZGARI

Yozgat ve ilçelerinin kültürü, tarihi ve doğal güzellikleri ile yöresel lezzetlerinin  tanıtımı amacıyla organize edilen Yozgat Tanıtım Günleri Ankara Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi. Boğazlıyan standının da yoğun ilgi gördüğü tanıtım etkinliğinde Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Yozgat’ımız muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Bizde böyle bir organizasyonun içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Yozgat ve ilçelerinin kültürü, tarihi ve doğal güzellikleri ile yöresel lezzetlerinin  tanıtımı amacıyla Yozgat Valiliği ve Belediyesi ile Bozok Üniversitesi ,Yozgat Ticaret Odası ve Yozgatlı Dernekler Federasyonu tarafından ortaklaşa organize edilen Yozgat Tanıtım Günleri Ankara Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

Tanıtım Günleri’nde Boğazlıyan Belediyesi’nin standı da yoğun ilgi gördü.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, stantlarına gösterilen yoğun ilgiden memnun olduğunu dile getirerek “Hemşehrilerimiz standımıza yoğun ilgi gösterdi. İlçemizin tarihi kültürü ve Boğazlıyan’da üretilen  ürünlerin tanıtımını yaptık. Emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ederim” dedi.

Ankara’da gerçekleştirilen ve 4 gün süren etkinliği ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ethem Sedef ve Ali Keven ile Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Maliye eski Bakanlarından Lütfullah Kayalar, Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji Yenilik Politikaları Üyesi Dr. Osman Coşkun, YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İlçe Kaymakamları, AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütü ve siyasi parti  temsilcileri ile çok sayıda vatandaş  Boğazlıyan standına da yoğun ilgi gösterdi. Boğazlıyan Belediyesinin standında ziyaretçilere Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete başlayacak olan künefe tatlısı ile çeşitli ikramlar yapıldı.

Yozgat’ın, her yönüyle tanıtıldığı Yozgat Tanıtım Günleri’nin açılışı siyaset ve bürokrasinin önemli isimlerinin yer aldığı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

-“BAKAN BOZDAĞ; YOZGAT’I TANIMAMIZ LAZIM”-

‘Başkent Şenleniyor’ sloganı ile kapılarını ziyaretçilerine açan tanıtım etkinliklerinde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat tanıtım günlerinin hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Yozgat’ın büyüklüğü sadece nüfusu ile değil nüfuzu ile insanlığa kattıklarıyla ölçülür. İyilikte, hayırda her türlü iyilikte yarışanların içerisinde Yozgatlı olmuştur. Her bir hemşehrimle onur ve şeref duyduğumu ifade etmek isterim. Yozgat’ı Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak hepimizin ortak vazifesidir. Tanıtmak için bizim Yozgat’ı tanımamız lazım. Biz Yozgat’ımızın sahip olduğu hazineleri, güzellikleri, değerleri yeteri kadar tanımıyoruz. Yozgat’ın hazinelerini bilmek lazım. Her bir hemşehrim bildiğim kadarıyla bunu yapıyor. Yozgatlılarda öncü rol oynayan, bilim. Sanat ve bilim insanları yetiştirmiştir. 29 Ekim’den başlayacak yeni yüzyıl Türkiye yüzyılı olacaktır. Yozgatlılarda hak ettiği yeri layıkıyla alacaktır” dedi.

-“CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY; ANKARA’DA MEMLEKET HAVASI VAR”-

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise, Gurbetle sılayı buluşturan Yozgat tanıtım günleri etkinliğinin hayırlı olmasını diledi.

Oktay, “Ankara’da memleket havası var. Ankara’ya toprağımızın kokusu, Bozok’un iklimi sinmiş. Bir tarafta baba ocağının türküleri bir tarafta ocaklarda yemeği ve aşı kaynıyor. Yozgat’ın güzelliklerini keşfetmeye gelen kardeşlerimle bir arada olmaktan bahtiyarım. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin inşallah” dedi.

-“BAŞKAN COŞAR; ONUR DUYDUK”-

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise “Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen Yozgat’ın tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, lezzetlerinin de tanıtıldığı Yozgat Tanıtım Günleri programına yoğun katılım oldu. Programda standımızı ziyaretleri ile onurlandıran Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’a ve Yozgat Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer ile Ankara’da yaşayan Yozgatlılar ile Boğazlıyan’dan gelen hemşerilerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM