• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİNE TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİNE TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Vatandaşlardan yüksek araç muayene ücretlerine tepki. Araç muayene ücretlerinin yüksekliğinden dert yanan vatandaşlar, uygulanan mevcut tarifeye tepki gösterdiler. Bir binek otomobilin muayene ücreti 410 liraya yükselirken, mevcut ekonomik koşullarda vatandaşların vergi ve sigorta ücretlerini dahi ödemekte güçlük çektiğini vurgulayan araç sahipleri, bu haksız ücrete tepki göstererek yetkililerin bu konuda düzenlemesi yapmasını talep etti.

Salgın nedeniyle Temmuz ayında yeniden başlayan araç muayene istasyonlarının yaptıkları yeni zamlar sonrası, bir binek otomobilin muayene ücreti 410 liraya yükseldi.

Araç muayene ücretlerine tepki artıyor. Egzoz muayenesiyle birlikte bir otomobilin ücreti 15 dakikada 422 TL’yi buluyor. Araç sahipleri bu haksız ücrete tepki göstererek yetkilileri göreve çağırdılar.

“Araç muayene ücretleri aldı başını gidiyor” diyen vatandaşlar, yetkililerden bu konuda acil düzenleme bekliyor. Mevcut ekonomik koşullarda vatandaşların vergi ve sigorta ücretlerini dahi ödemekte güçlük çektiğini vurgulayan araç sahipleri, yüksek muayene ücretleri için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ettiler.

2020 yılında araç muayeneleri ücretleri ise su şekilde.

“Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Yömork: 342,20 TL. Otobüs, Kamyon, Çekici, Tankeri 462,56 TL. Traktör (Römorklu / Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet: 174,64 TL.”

Araç Muayene İstasyonları aralarında Boğazlıyan’ın da bulunduğu bir çok il ve ilçelerde hizmet veriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM