• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %5,16
ARGE PROJE PAZARI’NA TÜBİTAK DESTEĞİ

ARGE PROJE PAZARI’NA TÜBİTAK DESTEĞİ

Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Anadolu Üniversiteler Birliği 1. Arge Proje Pazarı etkinliğinde projeleriyle Türkiye’nin çeşitli alanlarda gelişmesine katkı sağlayan birçok öğrenci, akademisyen, şirket çalışanı ve bağımsız proje geliştiricisinin buluşturulması hedefleniyor.

Bu amaçla yola çıkan 1. Arge Proje Pazarı etkinliği belli değerlendirmelere tabi tutulup TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 1. Arge Proje Pazarı’nda mühendislik alanında yapılan çalışmalardan temel bilimlere, sağlık bilimlerinden tarım, gıda ve çevre bilimlerine kadar pek çok alana ait projeler değerlendirilerek ödüllendirilecek.

2 gün sürecek etkinlikte birbirinden farklı projeler sergilenerek 30 dalda 102 bin TL ödül verilecek, ayrıca başarıyla tamamlanmış TÜBİTAK Projeleri de ayrı bir kategoride değerlendirilerek Jüri Özel Ödülü kazanacak.

20-21 Mayıs 2022 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikte çok sayıda proje sahibi, çeşitli alanlardan uzman ve akademisyenler ve sanayi kuruluşları da yer alacak.

Proje geliştiricilerinin fikir alışverişine ortam hazırlamak, Arge projelerine dair finansal ve teknolojik işbirliklerine zemin oluşturmak, üniversite, özel sektör temsilcileri ve bağımsız araştırmacıların bir araya gelmelerini sağlamak, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve bölge insanını bilinçlendirmek gibi büyük hedefler ile gerçekleştirilecek etkinliğe son başvuru tarihi 6 Mayıs 2022 olduğu belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM