• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,61
 • BIST
  %-0,15
Asfalt Yola Teşekkür

Asfalt Yola Teşekkür

Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yılda il genelinde tüm hızıyla devam eden köy yollarının asfaltlanması çalışması sürüyor.

Köy yollarının sıcak asfalt ile kaplanmasından dolayı oldukça mutlu ve memnun olduklarını belirten köy halkı, “Allah devletimize, milletimize, hükümetimize zeval vermesin. Yıllardır çektiğimiz yol çilesi bitti. Köy yolumuz sıcak asfalt ile kaplanarak standardı yükseldi. Artık bizlerde güzel yollardan köyümüze ulaşım sağlayacağız” dediler.

Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yılda tüm hızıyla devam eden köy yollarının asfaltlanması çalışması kapsamında Akdağmadeni Kırlar grup yolu tamamlanarak köylülerin hizmetine açıldı.

Yozgat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz ve İl Genel Meclis Üyeleri Kırlı köyünü ziyaret etti.

Köylüler protokol üyelerini köy girişinde araç konvoyu ile karşıladı.

Yozgat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ burada yaptığı konuşmada, “Köy yolumuz gerçekten çok güzel olmuş. Bu güzel yolun Kırlar köyü halkı ve bu yolu kullanacak olan herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kazasız belasız bir şekilde ulaşımın sağlanmasını temenni ediyorum” dedi.

Vali Kemal Yurtnaç ise 2 yıldır köy yollarının asfaltla kaplanması için çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “İl Özel İdaresi bünyesine katmış olduğumuz 240 tonluk asfalt plenti ile kapasitemiz 320 tona çıktı. Tesisimiz 2 yıldır faaliyette. Geçtiğimiz yıl ve bu yıl yaz aylarında köy yollarımızın standardını yükseltmek için ekiplerimizle hummalı bir şekilde çalışıyoruz. Hedefimiz 5 yıl içerisinde 500 kilometre köy yolunu sıcak asfaltla buluşturmak. Kırlar gurup yolu son yapılan ve hizmete açılan yolumuz. Bu yolumuzun bölge halkına ve köylülerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kısa sürede çalışması devam eden köylerimizin yolları da tamamlanarak köylülerimizin istifadesine sunulacak” diye konuştu.

Köy yollarının sıcak asfalt ile kaplanmasından dolayı oldukça mutlu ve memnun olduklarını belirten köy halkı, “Allah devletimize, milletimize, hükümetimize zeval vermesin. Yıllardır çektiğimiz yol çilesi bitti. Köy yolumuz sıcak asfalt ile kaplanarak standardı yükseldi. Artık bizlerde güzel yollardan köyümüze ulaşım sağlayacağız. Bu hizmetin buraya getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

“YOLDAN MEMNUN OLACAKLAR”

Akdağmadeni Belekcehan kasabasının yolları tamamlanarak belde halkının hizmetine sunuldu.

Yozgat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz ve İl Genel Meclis Üyeleri sıcak asfaltı tamamlanarak hizmete açılan Belekcehan Kasabası yolunda incelemede bulundular.

Daha sonra Belekcehan Belediyesini ziyaret eden protokol üyeleri kasaba halkı ile bir araya geldi.

Yozgat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, beldeye ulaşım sağlanan yolun ve belde içerisinde yapılan asfalt çalışmasının belde ve yöre halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Vali Kemal Yurtnaç ise İl Özel İdaresi tarafından yapılan yolun birinci sınıf bir yol olduğunu, Yozgat’taki borçsuz belediyelerden bir tanesi olan Belekcehan’a yakışır nitelikte olduğunu söyledi.

Bu yolu kullanacak olan vatandaşların kazasız belasız bir şekilde kullanmaları temennisinde bulunan Vali Yurtnaç, belde halkına ve yolu kullanacak olanlara hayırlı olmasını diledi.

Belekcehan Kasabası halkı ise yollarının yapılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM