• DOLAR
  8,6525
  %0,29
 • EURO
  10,1524
  %0,35
 • ALTIN
  494,12
  %0,39
 • BIST
  1.391
  %0,37
AŞIYA DUYARSIZ İLLER ARASINDAYIZ

AŞIYA DUYARSIZ İLLER ARASINDAYIZ

Koronavirüs salgınıyla mücadelede aşılama ülke genelinde devam ederken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Yozgat il genelinde aşı yaptıranların yetersiz olduğu ortaya çıktı. Aşılama oranı il genelinde yüzde 62,1 olurken, her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısını gösteren insidans haritasına göre, vaka oranı 121,69 olarak gerçekleşti.

Sağlık Bakanlığı verileri, Kovid-19 aşılamasında, Aşılanmanın düşük olduğu iller arasında yer alan Yozgat il genelinde 24-30 Temmuz 2021 arası illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısını gösteren insidans haritasına göre 121,69 olarak açıklandı.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede aşılama ülke genelinde devam ederken, Delta varyantı ile dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayıları yeniden tırmanma eğilimine geçti. Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı ve illerin aşılanma oranlarına ilişkin tablolar Kovid-19 ile mücadelede aşının önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

VAKA ARTIŞI DİKKAT ÇEKTİ

Yozgat il genelinde de son zamanlarda tırmanan vaka artışı dikkat çekti. Aşılama oranı il genelinde yüzde 62,1 olurken, her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısını gösteren insidans haritasına göre, vaka oranı 121,69 olarak gerçekleşti.

“Aşı olma oranının düşük olduğu illerde vakalar artıyor”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada; aşı olma oranının düşük olduğu illerde vaka sayılarının artmaya başladığını ifade etti, “Hayat ilelebet sıkı tedbirle, hastalık bana bulaştı bulaşacak endişesiyle sürmez. Randevu alıp aşımızı olalım. Düşük riskli il sayımız 17’ye ulaştı. İl il sonuca yaklaşıyoruz. Hedef, COVID-19’a karşı mavi bir Türkiye haritası. İlk doz aşıları yaptırarak, toplum bağışıklığı sürecini hızlandıralım. 64 şehrimize sevgiler” mesajını yeniledi.

Yozgat Valisi Ziya Polat ise, “Aşı olmak toplumsal bir sorumluluktur, sizin hafif geçireceğiniz bu hastalık başkasının ölüm sebebi olabilir. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için lütfen aşınızı olun” uyarısı yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM