• DOLAR
  13,4347
  %-0,27
 • EURO
  15,2179
  %-0,35
 • ALTIN
  793,57
  %0,01
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANDIK

ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, ölümünün 80. yılında, tüm milletimizce o’nun fikirleri doğrultusunda bütünleşerek, rahmetle, minnetle ve saygıyla andık.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde, yurt genelinde olduğu gibi, ilçemizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

Anma programında; Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Atatürk’e bağlığını bir kez daha göstermek üzere çelenk sundu.

Anıta çelenk sunumu ile başlayan törenler, saatler tam 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri ve bayrakların yarıya inmesiyle sürdü. İstiklal Marşı okundu, Ata’nın manevi huzurunda saygı duruşu yapıldı, duygulu anlar yaşandı.

Çelenk sunma töreninin ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde ilçemizde adeta hayat durdu. Sirenlerin iki dakika boyunca hiç susmadığı zamanda saygı duruşu ile Atatürk’ün ebediyete göç edişinin 80. yıldönümü saygıyla anıldı.

Anma programı daha sonra İMKB Şükran Ana Okulu’nun hazırlamış olduğu etkinliklerle devam etti.

Okulun konferans salonunda düzenlenen programa, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ramazanoğlu, Cumhuriyet Başsavcı vekili Alper Karal, Emniyet Müdürü Hasan Şahin, Askerlik Şube Başkanı ve Garnizon Komutanı Asteğmen Osman Çağılcı, Jandarma Komutanı Teğmen Kamil Çaylı, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından,  öğrenciler tarafından 10 Kasım oratoryosu, Mustafa Kemal’i düşünüyorum adlı şiir ve yabancıların Atatürk hakkındaki düşünce ve görüşlerinin okunması, Atatürk’ün çocuk sevgisi ile ilgili sunum ve çeşitli etkinliklerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde anıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM