• DOLAR
  13,4985
  %-1,26
 • EURO
  15,3619
  %-1,06
 • ALTIN
  775,40
  %-0,39
 • BIST
  1.810
  %0,05
ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANDIK

ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, ölümünün 81’inci yılında, tüm milletimizce o’nun fikirleri doğrultusunda bütünleşerek, rahmetle, minnetle ve saygıyla andık.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81’inci yıl dönümünde, yurt genelinde olduğu gibi, ilçemizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

Anma programında Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Atatürk’e bağlığını bir kez daha göstermek üzere çelenk sundu.

Anıta çelenk sunumu ile başlayan törenler, saatler tam 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri ve bayrakların yarıya inmesiyle sürdü. İstiklal Marşı okundu, Ata’nın manevi huzurunda saygı duruşu yapıldı, duygulu anlar yaşandı.

Çelenk sunma töreninin ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde ilçemizde adeta hayat durdu. Sirenlerin iki dakika boyunca hiç susmadığı zamanda saygı duruşu ile Atatürk’ün ebediyete göç edişinin 81’inci yıldönümü saygıyla anıldı.

Anma programı daha sonra Boğazlıyan Cumhuriyet Okulu’nda devam edildi.

Burada; Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Ölümünün 81. yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla, rahmetle, özlemle yad ediyoruz” dedi. Kaymakam Okumuş, “Atatürk savaş meydanlarında sadece taktik geliştiren, savaş kazanan,  operasyon yapan büyük bir asker, aynı zamanda iyi bir vatansever, iyi bir devlet kurucusu ve mütevazi bir insandır. Atatürk yaşadığı çağ itibariyle yaşadığı çağın üstünde bir kişiliğe sahip, ayrıca mütevazi bir kişiydi. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Atatürk’ü onun silah arkadaşlarını bir kez daha yad ediyoruz” şeklinde konuştu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmada; müdür yardımcısı Yeliz Şimşek, “Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan büyük devlet adamı Mustafa Kemali, Ölümsüzlüğe geçişinin 81. yıldönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyorum.

Bugün O’nu anmak için sıradan bir gün değildir. Bugün, karalar bağlama günü hiç değildir. Bugün O’nu daha iyi anlamak, O’nu takip edebilmek, O’nun gibi ileri görüşlü , vatansever olabilme günüdür.

Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev, yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. Yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhu şad olsun” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı program ilgiyle izlendi.

Programa, Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM