• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANDIK

ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, ölümünün 85. yılında, tüm milletimizce o’nun fikirleri doğrultusunda bütünleşerek, rahmetle, minnetle ve saygıyla andık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 85. yılında, tüm milletimiz tarafından o’nun ideallerine olan bağlılıkla bir kez daha anıldı. İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle Atatürk’ün ölümü, saygı, minnet ve rahmetle yad edildi.

Anma programında, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı, Atatürk’e olan bağlılığını göstermek adına bir çelenk sundu. Törenler, anıta çelenk sunumuyla başladı ve saat 09.05’te siren sesleri eşliğinde devam etti. İstiklal Marşı’nın okunması, saygı duruşu ve duygusal anlarla dolu bir atmosferde geçen program, Atatürk Anıtı önünde yapıldı.

Kaymakam Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tarafından çelenk sunma töreninin ardından, ilçede adeta bir an durakladı. Sirenlerin iki dakika boyunca hiç susmadığı bu süre zarfında, saygı duruşuyla Atatürk’ün ebediyete göç edişinin 85. yılı anıldı.

Anma programı, Gazipaşa Ortaokulu tarafından düzenlenen “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 85. Yılı Anma Programı” ile Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda devam etti. Programda gerçekleştirilen protokol konuşmaları, ‘Fikirler Ölmez’ adlı anasınıfı gösterimi, ‘Günün Anlam ve Önemini Anlatan ve Kimdir Atatürk’ adlı video gösterimi, ‘Benim Adım Mustafa’ adlı oratoryo gösterisi, ‘İşaret Dili ile Nasıl Söylerim Öldüğünü’ adlı eser sunumu ve Atatürk’ün Sevdiği Türküler Sunumu gibi etkinliklerle renklendi.

Programa, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilgehan Kayık, Cumhuriyet Başsavcı vekili Alican Korhan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi. Atatürk’ün mirası, etkinliklerle bir kez daha yaşatılarak gelecek nesillere taşındı. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM