• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
AYM Başkanı Arslan Yozgat’ta

AYM Başkanı Arslan Yozgat’ta

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı hemşehrimiz Zühtü Arslan, Vali Kemal Yurtnaç’ı ziyaret etti.

AYM Başkanı Arslan, “Doğup büyüdüğüm memleketimde bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Ben sayın valime, değerli arkadaşlara Yozgat’a katkılarından ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için memleketi Yozgat’a gelen AYM Başkanı Arslan, Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret etti. Valilik Şeref Defterini imzalayan AYM Başkanı Arslan, yaptığı açıklamada, ziyaret maksatlı Yozgat’ta geldiğini söyledi.

AYM Başkanı Arslan, “Doğup büyüdüğüm memleketimde bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Ben sayın valime, değerli arkadaşlara Yozgat’a katkılarından ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Kemal Yurtnaç ise, AYM Başkanı Arslan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Anayasa Mahkemesi Başkanımıza memleketini ziyaret ettiği için teşekkür ediyorum. Kendileri aynı zamanda okuldan da arkadaşım. Yozgat’la ilgili gerek Ankara ziyaretimizde gerekse burada fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bilgi ve tecrübelerinden yararlanıyoruz. Ziyaret için kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Açıklamaların ardından Vali Yurtnaç, Arslan’a günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Daha sonra yeni hükümet konağını gezen AYM Başkanı Arslan, hizmet binasını oldukça beğendiğini dile getirerek Yozgat’a ve Yozgatlılara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Arslan’ı, valilik ziyaretinde Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Yozgat İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Yanık, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz, Şükrü Çakır ve Salih Altun karşıladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM