• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AZMİ İLE ÖRNEK OLUYOR

AZMİ İLE ÖRNEK OLUYOR

70 Yaşında Olmasına Rağmen Sporla Gençlere Taş Çıkartıyor!

Boğazlıyan’da yaşı 70 olmasına rağmen sağlıklı yaşamın sırrını keşfeden Fikret Varlık, gençlere enerji dolu bir şekilde spor yapmaları konusunda ilham veriyor. Sabah yürüyüşleri ve yüzme sporunu hayatının vazgeçilmez bir parçası haline getiren Varlık, günde yaklaşık 10 kilometre yürüyüş yaparak herkese örnek oluyor.

Sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için düzenli olarak spora zaman ayıran Varlık, yaşına rağmen formunu koruyor ve bir çoğuna taş çıkarıyor. Kendisiyle yapılan röportajda, spora olan tutkusunu ve nasıl bu kadar fit kaldığını anlattı.

Fikret Varlık, “Yaşım ne olursa olsun, spor yapmayı hiç bırakmadım. Sabahları erken kalkar, doğa yürüyüşlerine çıkarım. Yüzme havuzuna giderim. Bu rutin benim için hem bedensel hem de zihinsel olarak çok faydalı oldu” diye açıkladı.

Gençlere spor yapmaları konusunda da tavsiyelerde bulunan Varlık, “Spor yapmak sadece gençlerin değil, herkesin yapması gereken bir aktivite. Bedenimizi aktif tutmak, enerji seviyemizi yükseltmek ve yaşlanmayı geciktirmek için spor kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Herkes kendi kapasitesine uygun bir sporu seçmeli ve düzenli olarak yapmalı ve doktor önerisine de dikkat etmeli” ifadelerini kullandı.

Fikret Varlık’ın yaşına rağmen sağlıklı bir şekilde spor yaparak gençlere örnek olması, onun azim ve disiplininden ilham alan insanlar için büyük bir motivasyon kaynağı haline geldi. Kendisi, yaşlılıkla beraber hayattan çekilmek yerine daha aktif bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğunu kanıtlıyor.

Yaşının getirdiği engelleri aşarak sağlıklı bir yaşam süren Fikret Varlık, gençlere spor yapmanın önemini hatırlatarak, toplumda yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlıyor. Onun hikayesi, her yaştan insanın spor yapabileceğini gösteriyor ve sağlıklı bir neslin oluşmasında ilham verici bir rol oynuyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM