• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
BAĞIMLI OLMA ÖZGÜR OL

BAĞIMLI OLMA ÖZGÜR OL

Bağımlılıkla mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, bağımlıların topluma kazandırılması, paydaşlar arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla Vali Ziya Polat başkanlığında toplantı yapıldı. Vali Polat; “Amacımız gençlerimizin çocuklarımızın yada bağımlı olan arkadaşlarımızın kurtarılmasına yönelik çalışmaları değerlendirmek. Bağımlı olmadan yada herhangi bir maddeye bulaşmadan çocuklarımızın önünü nasıl açabiliriz. Sosyal faaliyetlerle çocuklarımızı iyi alanlara yönlendirmek istiyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımızın bu mücadeleyi yüreğinde hissetmesi lazım ki; bu kardeşlerimizi topluma yeniden kazandıralım” dedi.

Yozgat’ta Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında yapıldı.

Bağımlılıkla mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, bağımlıların topluma kazandırılması, paydaşlar arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla Vali Ziya Polat başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, kurum yetkilileri bağımlılıkla mücadelede uygulanan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Yozgat Valisi Ziya Polat, kurum ve kuruluşların, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarınca yapılan çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu

Vali Polat, amaçlarının, vatandaşların bağımlı olmadan önce çalışmalar yapıp onları sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek olduğunu dile getirdi, “Her çocuğumuzu lisanslı sporcu yapmak, müzik aleti çalmasını sağlamak, kurum ve kuruluşlarımızın faaliyetleri ile çocuklarımızı iyi alanlara yönlendirmek için değerlendirme toplantısı yaptık” diye konuştu.

Bağımlıların kurtarılması ve topluma yeniden kazandırılması için çaba sarf edildiğini de aktaran Vali Polat, “Amacımız gençlerimizin çocuklarımızın yada bağımlı olan arkadaşlarımızın kurtarılmasına yönelik çalışmaları değerlendirmek. Bağımlı olmadan yada herhangi bir maddeye bulaşmadan çocuklarımızın önünü nasıl açabiliriz. Sosyal faaliyetlerle çocuklarımızı iyi alanlara yönlendirmek istiyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımızın bu mücadeleyi yüreğinde hissetmesi lazım ki; bu kardeşlerimizi topluma yeniden kazandıralım.

Benim başıma gelmez dememek lazım, her ailenin başına gelebilecek bir konu, onun için topyekun mücadele etmemiz lazım. Tüm STK’larımızla kurum ve kuruluşlarımızla belediyelerimizle ve aile olarak anne babalarımızı da bu işin içerisine sokup mücadele etmemiz lazım. Rabbim hiçbir çocuğumuzu hiçbir kardeşimizi bağımlı hale getirmesin diye dua ediyoruz. Bağımlı olan kardeşlerimizin bir önce kurtulması için devletimizin tüm imkanları ile yanlarında olduğumuzu bildirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM