• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAĞIMLILIĞA GEÇİT YOK

BAĞIMLILIĞA GEÇİT YOK

Yozgat Valisi Ziya Polat, Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında Nevşehir Valiliği’nin ev sahipliğinde bölge valilerinin katılımıyla gerçekleştirilen İkinci Dönem Bölge Değerlendirme Toplantısı’nda “Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı”nı katıldı.

Uyuşturucu madde bağımlılığının, sadece bireylerin değil toplumun da sağlığını tehdit eden ciddi bir sorun olduğu bilinciyle, bölgeler arası dayanışma ve işbirliğiyle mücadeleye devam edilmesi planlanıyor.

Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında Nevşehir Valiliği’nin ev sahipliğinde Yozgat Valisi Ziya Polat ve bölge valilerinin katılımıyla gerçekleştirilen İkinci Dönem Bölge Değerlendirme Toplantısı’nda “Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı” görüşüldü.

Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında gerçekleştirilen İkinci Dönem Bölge Değerlendirme Toplantısı’nda, “Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı” görüşüldü. Toplantıya, 13 ilin valisi ve güvenlik birimlerinin üst düzey temsilcileri katıldı.

Nevşehir Valiliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Metamfetamin İle Mücadele Eylem Planı” Bölge Değerlendirme Toplantısı’nda bağımlılıkla mücadele önemli bir gündem maddesi oldu. Toplantıya, Ankara Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında Sivas, Aksaray, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Yozgat Valileri, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanları katılım sağladı.

Metamfetamin gibi tehlikeli uyuşturucu maddelerin etkilerine karşı alınacak önlemlerin ve mücadele stratejilerinin ele alındığı toplantıda, bölge genelindeki bağımlılıkla mücadelede işbirliği ve koordinasyonun önemi vurgulandı. Ayrıca, bu tür maddelerin üretimi, dağıtımı ve satışı ile mücadele edilerek, toplum sağlığının korunmasına yönelik adımların atılması gerektiği vurgulandı.

Uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılığıyla mücadele konusunda gösterilen bu yoğun çaba, bölge genelinde halk sağlığını korumak ve uyuşturucu ile mücadelede etkili adımlar atmak için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Uyuşturucu madde bağımlılığının, sadece bireylerin değil toplumun da sağlığını tehdit eden ciddi bir sorun olduğu bilinciyle, bölgeler arası dayanışma ve işbirliğiyle mücadeleye devam edilmesi planlanıyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM