• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ŞART!

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ŞART!

Toplumdaki hiçbir ferdin bu olumsuz alışkanlıklara bulaşmasını ve zarar görmesinin istemediği belirtilerek, son yıllarda giderek artan ve toplumun önemli bir yarası haline gelen madde bağımlılığı ile gerçek anlamda mücadelenin şart olduğunun altı çizildi.

Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar başkanlığında toplandı.

Sorgun İlçe Stadı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bağımlılıkla nasıl ve hangi araçlarla mücadele edileceği konusu görüşüldü.

Kaymakam Altınpınar, toplumdaki hiçbir ferdin bu olumsuz alışkanlıklara bulaşmasını ve zarar görmesini istemediklerini belirterek, son yıllarda giderek artan ve toplumun önemli bir yarası haline gelen madde bağımlılığı ile gerçek anlamda mücadelenin şart olduğunun altını çizdi.

Kaymakam Altınpınar, “Madde bağımlılığı ile mücadelede sayılara takılmak anlamsızdır. Gerçek anlamda bağımlı ve tedaviye ihtiyacı olanların saptanıp, ona göre mücadele edilmesi gerekir. Her bireyin çocukluk çağlarında spor, müzik ve sosyal etkinliklere yönlendirerek, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması çok önemli” dedi.

“Yükümlülerin Çalışması”

Öte yandan Yozgat Denetimli Serbestlik Savcısı Murat Korgan, okullarda ve halk eğitim merkezi müdürlüğündeki yükümlülerin çalışmalarını inceledi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ve Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Çeri ile Sorgun Halk Eğitim Müdürlüğünde eski hükümlüler tarafından yapılan çinileri inceleyen Korgan, yapılan ürünlerin sergilenmesinde destek sağlayacaklarını ifade ederek, ilçede bulunan okulların boya, badana ve temizlik işlerinin yapılmasında görevlendirilen yükümlülerin çalışmalarını da inceledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM