• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
BAHAR ŞENLİKLERİ BAŞLADI

BAHAR ŞENLİKLERİ BAŞLADI

                Yozgat Bozok Üniversitesi 12.  Bahar Şenliği etkinlikleri başladı. Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey,  “Yozgat Bozok Üniversitesi’nin tarihi itibariyle ülkedeki en genç üniversitelerden birisi. Hızla büyüyen, özellikle ilimizin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunacak bilim insanları yetiştirme konusunda önemli adımlar atan bir üniversiteyiz. Hem yaptığımız etkinliklerle hem de bilimsel çalışmalarla ülkemize ve şehrimize önemli katkılar sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu yıl 29 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında, bir dizi etkinlikle kutlanacak olan Bahar Şenlikleri Kentpark önünden bisikletli bayrak yürüyüşü ile başladı. Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü ile devam etti.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama etkinliklerine Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Baro Başkanı Av. Mehmet Şimşek,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Fuat Köksal,  fakülte dekanları, daire müdürleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Üniversitenin 12.  Bahar Şenliği’nin açılış programında konuşan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey,  Yozgat Bozok Üniversitesi’nin tarihi itibariyle ülkedeki en genç üniversitelerden biri olduğunu söyleyerek “Genç bir üniversite olmamıza rağmen hızla büyüyen, özellikle ilimizin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunacak bilim insanları yetiştirme konusunda önemli adımlar atan bir üniversite olarak bundan sonraki yıllarda da inşallah hem yaptığımız etkinliklerle hem de bilimsel çalışmalarla ülkemize ve şehrimize önemli katkılar sunmaya devam edeceğiz.

Üniversite gençliği bütün ülkelerin geleceği olan nesildir. Hayatın her alanında kendi bilimsel çalışmaları başta olmak üzere başarılı olmak ve dünyadaki paydaşlarıyla yarışacak düzeyde yetişmiş olmaları çok önemlidir. Biz de Yozgat Bozok Üniversitesi olarak gençliğimizi kendi alanlarında bireysel olarak yeterlilik bakımından iyi yetiştirmek, vatan ve millet sevgisi açısından bakınca da her ferdi, bu vatan için faydalı birey olarak yetiştirmek üzere büyük bir çalışma ve çaba içerisindeyiz. Bunları yaparken elbette ilimizle birlikte hareket etmek ve ilimizin katkısını almak ve yaptığımız çalışmalarda da şehrimize katkımızın olması da önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu nedenle her yıl Bahar Şenliklerimizi ilimizin meydanında yapmayı bir alışkanlık haline getirdik. Bundan sonraki yıllarda da şenliklerimiz meydanda yapılacak” dedi.

Etkinlik, şenlik meşalesinin yakılması halk oyunları gösterisi, Yerköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından işaret dili ile şarkı söyleme, kick box spor gösterisi sahnelenerek Ellama müzik grubu tarafından Karadeniz türküleri seslendirildi.

Bahar Şenliği açılış töreni 12. Spor Şenlikleri müsabakalarında dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarının verilmesi ile sona erdi.

Bu yıl 12.’si düzenlenen Bahar Şenliklerimiz Erdoğan Akdağ Kampüsü’nde yapılan çok sayıda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM