• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,32
 • BIST
  %2,74
BAL GİBİ FESTİVAL

BAL GİBİ FESTİVAL

Çayıralan ilçesinde düzenlenen 11. Bal ve Kültür Festivali yoğun katılımla gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bal ve Kültür Festivali’ne katıldı, Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar’ı makamında ziyaret etti.

“Çayıralan’da olmaktan sizlerle beraber olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Aslında çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz, burnunuzun dibinde orman var. Bütün insanlar güzel, benim ülkemin bütün insanları güzel. Bütün insanları seviyorum, doğasını, ağacını, kurdunu, kuşunu, börtüsünü, böceğini, her şeyini seviyorum. Allah’ın yarattığı her şeyi seviyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Bakıldığı zaman dünyanın da kendi içinde bir dengesi var, bir adaleti var. O zaman insanoğlu adaleti sağlamak için ortak çaba göstermek zorundadır. Adaleti savunmak sadece bir partinin görevi değil, bir kişinin görevi değil, insan olan herkesin ortak görevidir adaleti sağlamak.

Mevlana ne diyor? Mevlana diyor ki, “Adalet kutup yıldızı gibidir, yerinde sabit durur bütün kainat onun etrafında döner.” O nedenle biz adaleti her yerde savunurken dünya siyaset tarihine de önemli bir katkıda bulunduk aslında. Dünyanın en uzun yürüyüşünü, Adalet Yürüyüşünü gerçekleştirdik. O Adalet Yürüyüşünü gerçekleştirirken hiçbir zaman bir partinin bayrağını taşımadık. Dedik ki, adalet bu ülkede yaşayan 82 milyonun ortak talebidir. Adalet sadece benim için değil, sadece sizin için değil, rakiplerimiz için değil, adalet bu ülkede yaşayan herkesin hakkıdır ve o hakkı korumak, onun hukukunu korumak bizim temel görevlerimizden birisidir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi.

“Benim felsefem, Belediye Başkanı seçildiği andan itibaren A Partisi, B Partisi, C Partisi, E Partisi diye ayırmayacak, herkese eşit hizmet götürecek. Görevi nedir? Belde halkını memnun etmek. O sizi memnun ettiği sürece emin olun ben de memnun olurum. Onun görevi sadece beni memnun etmek değil, Çayıralan halkını da memnun etmesidir.

Aslında yeni bir sayfa açıyoruz. Yeni bir siyaset anlayışını Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, kimliği, inancı, yaşam tarzı, yaşadığı bölge, hiçbir ayrım yapmadan, her insanın mutlu olacağı, her insanın huzurlu olacağı ve siyasetin de akil ve aynı zamanda ahlakı olacağı bir süreci başlatmak istiyoruz. Dedik ki, siyasetçi nedir? Hesap vermek zorundadır. Siyasetçi cebini dolduramaz, siyaset zenginleşme aracı değildir. Festivaliniz hayırlı olsun, balınız hayırlı olsun. Balınızı mutlaka, sadece Türkiye’ye değil bütün dünyaya tanıtın. Çayıralan balı sıradan bir bal değildir, özellikli olan bir baldır. Buranın doğasının bütün güzelliğini yansıtan bir baldır. İnşallah onu Belediye Başkanımız gayet güzel bir şekilde yerine getirecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM