• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
BARAJDA HUMMALI ÇALIŞMA

BARAJDA HUMMALI ÇALIŞMA

Boğazlıyan Uzunlu Barajında çalışmalar devam ederken, tamamlandığında milli ekonomiye 106 Milyon 986 bin TL katkı sağlaması hedeflenen proje ile 80 bin dekar zirai arazinin modern borulu şebeke sistemi ile sulanması sağlanacak projede hummalı çalışma devam ediyor. DSİ Bölge Müdürü Okan Bal, beraberinde teknik personel ile birlikte Boğazlıyan Uzunlu Barajı Sulaması Yenileme işini yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Boğazlıyan tarımının can damarı olan ve 1978 yılında yapılan Uzunlu Barajının kapalı basınçlı sisteme geçmesi ile birlikte 80 bin dekar tarım arazisi suya kavuşacak.

Su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve yönetilmesinde lider kuruluş olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, yaptığı yatırımlarla tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

Boğazlıyan’da hasretle beklenen Uzunlu Barajında çalışmalar devam ederken, tamamlandığında milli ekonomiye 106 Milyon 986 bin TL katkı sağlaması hedeflenen proje ile 80 bin dekar zirai arazinin modern borulu şebeke sistemi ile sulanması sağlanacak.

Deneyimli ve tecrübeli kadrosu ile mühendislik yapılarını milletin hizmetine sunan DSİ, Uzunlu Barajı’nda hummalı çalışmalarını devam ettiriyor.

Bu kapsamda; Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Okan Bal, beraberinde yer alan teknik personel ile birlikte Boğazlıyan Uzunlu Barajı Sulaması Yenileme işini yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tamamlandığında 80 bin dekar tarım arazisinin borulu şebeke ile sulanacağı işte çalışmalar hızla devam ederken, milli ekonomiye 106 Milyon 986 bin TL katkı sağlayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM