• DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %-0,05
 • BIST
  %1,62
Baran, Adaylığını Açıkladı

Baran, Adaylığını Açıkladı

CHP’de adaylık sürecinin başlamasının ardından ilk resmi açıklama CHP’de uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunan ve son olarak parti yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Emin Mustafa Baran’dan geldi. Baran, İl Genel Meclis Üyeliğine aday adayı olduğunu açıkladı.

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için seçim startını başlatan Cumhuriyet Halk Partisi CHP’de aday adayları da vitrine çıkmaya başladı.

Adaylığını ilan ettikten sonra iddialı açıklamalarda bulunan Emin Mustafa Baran, CHP’nin seçimlere güçlü ve iddialı bir şekilde hazırlandığını ve her alanda çeşitli projelerle halka hizmet edeceklerini söyledi.

“CHP’DE İLK RESMİ AÇIKLAMA BARAN’DAN GELDİ”

Önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’den İl Genel Meclis üyeliğine aday olduğunu belirten Baran, adaylığını resmen ilan etti.

CHP’de birçok alanda görev alan Emin Mustafa Baran, “Bir insan siyasetçi seçildikten sonra siyasi kimliğini ve parti rozetini bir kenara bırakıp objektif olarak siyaset yapması gerekmektedir. Farklı siyasi anlayışımız olabilir, farklı görüşler olabilir ama ne olursa olsun herkese eşit davranmamız gerekmektedir. Benim siyasi anlayışım ve siyasi görüşürüm kim olursa olsun eşit bir şekilde hizmet sunmaktır. Ben gelirsem farklılık gelecek, Boğazlıyan’a farklı bir siyasi anlayış getireceğim” diye konuştu.

İl Genel Meclis Üyeliği aday başvurusunu, CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker’e teslim eden Emin Mustafa Baran, yaptığı açıklamada, “Özelde ilçenin, genelde de ilin sorunlarına çözüm üretmek için parti yönetimi ile işbirliği içinde çalışacağız. Bizler aynı coğrafyayı, aynı koşulları ve iklimi birlikte paylaşmaktayız. Boğazlıyan’ımıza partime ve ülkeme hizmet etmek için adayım” dedi.

Bu görevin onurlu olduğu kadar sorumluluğunun da farkında olduğunu aktaran Baran, aday adaylığı süreci sonunda aday gösterilmesi halinde tüm Boğazlıyan halkının ve CHP’nin de desteğiyle Yozgat İl Genel Meclisi Üyesi seçileceğine inandığını kaydetti.

Hiçbir ayrım gözetmeksizin hizmet odaklı çalışacağını söyleyen Baran, “Bölgemiz geçiminin büyük bölümünü hayvancılık ve tarımla sağlıyor. Özellikle köylerimizde yaşayan halkımızın sorunları sürüncemede bırakılıyor. Gerek Yozgat’ımız gerekse Boğazlıyan’ımız tarım memleketi. Bende bir çiftçiyim. Bu sorunları birlikte yaşayan ve bilen birisi olarak, toplumsal ortaklıkla bir arada yaşam koşullarının oluşmasını benimseyen, sorunların sömürüsüz gerçekçi kamu ortaklık politikalarla çözüleceğine, bilimin, aklın ve mantığın ön planda olduğu bir yapının her şeyin üstesinden geleceğine inanan bir kişi olarak, çözüm üretme noktasında bir şeyleri değiştireceğime inandığım için bu göreve talip oldum” şeklinde konuştu.

CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker ise, CHP’den İl Genel Meclis Üyeliğine aday adaylığı başvurusunu yapan Emin Mustafa Baran’a ‘Hayırlı Olsun’ ifadelerini kullanarak, “2019 yerel seçimleri için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Aday adaylığı müracaatlarımız da sürüyor. Ben inanıyorum ki; 2019 yerel seçimlerinde Boğazlıyan Belediye Başkanlığı için iddialıyız.  Ayrıca bu iddiayı İl Genel Meclis Üyelerimizle de taçlandıracağız” dedi.

Aday adaylığı başvurusunda CHP Gençlik Kolları Başkanı Tolga Mayda da hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM