• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,54
 • ALTIN
  %0,13
 • BIST
  %-1,35
BAŞARI ELBETTE TESADÜF DEĞİL

BAŞARI ELBETTE TESADÜF DEĞİL

Bozok Üniversitesi’nde öğrenci sayısı 24 Bin’e dayandı. Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Üniversitemiz 2022-2026 hedefini girişim odaklı üniversite olarak konumlandırdı. Bilgiyi teknolojiye dönüştüren, teknoloji de sanayiciyle buluşturan üniversite olacağız. Bizim sanayicilerle buluşmamızda en önemli şartımız. Yapılacak yatırımın kesinlikle Yozgat’a yapılmasıdır. Ayrıca; Medikal kenevirin endüstriye kazandırılması sürecinde devletin de yapacağı yasal düzenlemelerle ihtisas üniversitesi olarak geniş ürün yelpazesiyle Yozgat’ı pilot il haline dönüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitede son zamanlarda yaşanan gelişmeler, TÜBİATAK projelerinde gösterilen üstün başarılar, eğitim-öğretim alanında kısa zamanda yaşanan değişim ve dönüşümler, İhtisas alanı olan Endüstriyel Kenevir konusunda son gelişmeler ve Araştırma ve Uygulama Hastanesiyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Üniversitenin Merkez Cumhuriyet Rektörlük binasında düzenlenen basın toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz,  Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Arslan katıldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin öğrenci odaklı anlayışla eğitim öğretim süreçlerini başarı ile yürüttüğünü belirterek, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her geçen gün kendisini yenileyen,  gelişen ve bir marka üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir üniversite olduğunu vurguladı.

Üniversitenin lisans ve ön lisans bölümlerinin yüzde 100’e yakın doluluk oranına ulaştığını aktaran Rektör Prof. Dr. Karadağ, açıklamasında; “Üniversitemizde proje kültürü her geçen gün artıyor. Bilgiyi sadece üretip yaymayı değil onu toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaç edinerek bu doğrultuda eğitim ve öğretim süreçlerimizi başarı ile yönetiyoruz. TÜBİTAK 2209-A öğrenci projelerinde elde edilen başarının elbetteki tesadüfü değildir. Üniversitemiz 181 devlet ve vakıf üniversitesi arasında geçen yıl 94 proje ile 9. sırada yer alırken, bu yıl 157 proje ile 6. sıraya yükseldi. Bu sonuç inanmanın, azim ve kararlılıkla başarıya odaklanmanın bir göstergesidir. Önlisans ve Lisans eğitimi gören 157 öğrencimizin TÜBİTAK 2209 A projeleri kabul edildi. Bu büyük bir başarıdır” dedi.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, 2022-2023 akademik yılında öğrenci sayısının Bozok Üniversitesi’nde 23 bin 961 olduğunu belirterek, “936 akademik, 416 idari, 291 sözleşmeli, 451 sürekli işçi olmak üzere 2 bin 96 personelimiz bulunmaktadır. Üniversitemizi 2022-2026 hedefini girişim odaklı üniversite olarak konumlandırdı. Bilgiyi teknolojiye dönüştüren, teknoloji de sanayiciyle buluşturan üniversite olacağız. Bizim sanayicilerle buluşmamızda en önemli şartımız. Yapılacak yatırımın kesinlikle Yozgat’a yapılmasıdır.” diye konuştu.

Medikal kenevirin endüstriye kazandırılması sürecinde devletin de yapacağı yasal düzenlemelerle ihtisas üniversitesi olarak geniş ürün yelpazesiyle Yozgat’ı pilot il haline dönüştürmeyi hedeflediklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Arzumuz bölgesel kalkınmaya odak süreçleri hayata geçirmeye gayret ederken literatüre yeni bilgiler kazandırarak bilgiyi sektörle ve sanayiciyle buluşturmaktı. Medikal kenevirin bütün biyokütlesinin ekonomiye kazandırılma süreçlerinde prototipleri hızla yaparak markalaşıyoruz. Mesa Holdingin kampüsümüze inşa ettiği serayı yakında açacağız. Bir başka firmamızla da şu anda görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde sizlere yeni ve güzel haberler vereceğiz” dedi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin de sağlık hizmetleri açısından kente önemli katkılarının bulunduğunu aktaran Karadağ, “Hastanemizde aylık ortalama 13 bin hastaya hizmet sunulurken, 750 civarında da ameliyat yapılmaktadır. Hastanedeki eksik branşlardaki doktorlarımızı da tamamlamak için çaba sarf ediyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM