• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,32
 • BIST
  %2,74
BAŞER ; FRANSA’DA YOZGATLILARLA BULUŞTU

BAŞER ; FRANSA’DA YOZGATLILARLA BULUŞTU

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer Uluslararası Demokratlar Birliği’nin davetlisi olarak gittiği Fransa ziyaretinden döndü.

Fransa’da Strazburg, Saint Louıs ve Mulhouse’ta temaslarda bulunan Başer, Türk Derneklerini ziyaret ederek kermes açılışı yaptı ve çeşitli etkinliklere de katıldı.

Milletvekili Başer, Fransa ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada; ziyaretlerin oldukça verimli geçtiğini belirterek, yoğun programa rağmen Yozgatlı hemşerileri ile de bir araya geldiğini ve hasret giderdiklerini söyledi.

Fransa’da Yozgatlı hemşerileri ile bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Milletvekili Başer, “Yozgatlı hemşerilerime Bozok Yaylası’ndan selamlar götürdüm, kucaklaştık. Özlem giderdik. Ramazanın manevi iklimini hep beraber paylaştık. Onlarda Türkiye’yi ve memleketleri Yozgat’ı özlediklerini belirttiler. Yurtdışı ziyaretlerimizde bir araya geldiğimiz hemşerilerimizle gönül dostluğu kurduk. Zaman zaman hemşerilerimiz de gerek mecliste, gerekse Yozgat’ta ziyaretlerimize geliyorlar” dedi.

Birlik beraberliğin Türkiye’de olduğu gibi gurbette de daha fazla olması gerektiğini konusunda hemşerileri fikirlerini paylaştıklarını anlatan Milletvekili Başer, “Birlik beraberliğe gurbette yaşayan hemşerilerimizin daha fazla ihtiyacı vardır. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bunu en iyi bilen yurt dışında yaşayan hemşerilerimiz ve ülkemizin çeşitli illerinden giden vatandaşlarımız daha iyi biliyorlardır. O yüzden ‘birlikten kuvvet doğar’ atasözünden hareketle daima birbirimize sahip çıkmalıyız.

BİZLERİ AYRIŞTIRMAYA ARAMIZA NİFAK SOKMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

Türkiye’de yaşayan her kesin eşit haklara sahip olduğunu vurgulayan Başer, ülkede yaşayan; Türk, Kürt, alevi Sünni, lazı çerkezi hepsinin eşit haklara sahip olduğunu ifade etti.

Ülkenin gelişmesini istemeyen dış güçler ve içerdeki işbirlikçilerinin sürekli etnik ayrımcılığı ön plana çıkartarak Türkiye’nin gelişmesini engellemeye çalıştıklarını vurgulayan Başer, “Bugün, atalarımızın bıraktığı Türkiye’den çok farklı bir Türkiye var. Özgüveni yüksek bir Türkiye var. Ekonomisiyle büyük, demokrasisiyle örnek, dış politikasıyla aktif bir Türkiye var. Gerçek gücümüzü ortaya koymayalım diye, Türk,  Kürt, Çerkez, Alevi Sünni diyerek bizleri kasten bölmek istiyorlar. Sadece bölmekle kalmıyor, birbirimize düşürüyorlar.  Türkiye’den gelen herkesin kökenine, mezhebine, meşrebine, siyasi tercihine bakmaksızın ortak değerler etrafında birleşmesinin zamanını gelmiştir. Bu birliktelik herkesin faydasınadır, herkesin çıkarınadır. Bizleri küçük gruplar hâlinde tutarak hakkımızı, hukukumuzu kolayca çiğneyenler, karşılarında tek yürek, tek beden olmuş bir büyük Türk toplumu gördüklerinde, emin olun çok farklı davranacaktır” diye konuştu.

31 MART’TA YERLİ İŞBİRLİKÇİLERLE ŞER İTTİFAKI YAPILDI

“Milli iradeye gem vurmak isteyen, ülkemize diz çöktürmek isteyen Türkiye düşmanları içerideki yerli işbirlikçileriyle 31 Mart yerel seçimlerinde şer ittifakı yapmışlardır” diyen Başer, “Öyle ki dünya görüşü farklı, siyasi çizgisi farklı partiler, bölücü PKK’nın siyasi uzantısı partiyi de yanlarına almak suretiyle  zillet ittifakı yaparak, büyük Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü durdurmak istediler.  Normal şartlarda yolda karşılaşsalar birbirlerine selam vermeyecek olanlar, el ele, kol kola girip karşımıza dikildiler. Biz ise, 17 yıldır hep olduğu gibi bugün de sadece ve sadece milletimizle birlikte yürüyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinde Her türlü tezvirata rağmen milletimiz kahir ekseriyetle Cumhur ittifakının yanında olmuştur. Aziz milletimiz İslam’ın son kalesi bu ülkeyi vatan, millet, bayrak düşmanlarına teslim etmemiştir” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM