• DOLAR
  8,6475
  %-0,20
 • EURO
  10,1533
  %-0,07
 • ALTIN
  490,30
  %-0,24
 • BIST
  1.392
  %-1,94
BASIN VAZGEÇİLMEZİMİZDİR!

BASIN VAZGEÇİLMEZİMİZDİR!

AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan aday adayı Gökhan Coşar, Bilgi paylaşımının, halkı bilgilendirmenin ve demokrasinin en önemli vasıtalarından birisinin basın olduğu belirterek, halkın gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde de etkili bir araç olduğu vurgulandı.

AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan aday adayı Gökhan Coşar, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin temel unsurlarından olan basının, demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesine katkısının çok önemli olduğunu belirterek, gazetecilerin her türlü şart ve ortamda insanların ihtiyacı olan haberleri, onlara ulaştırmak için gece gündüz demeden çaba sarf ederek faaliyetlerini büyük bir özveri ile sürdürdüğünü söyledi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret eden AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan aday adayı Gökhan Coşar, “Günümüz haberciliği her zamankinden daha fazla beceriyi, ufuk genişliğini ve sorumluluğu gerektiriyor” dedi.

Gazeteciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde vatan ve milleti için ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışıyla çalışan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Gökhan Coşar, “Yaptıkları iş gereği gözlemleri, bağımsız duruşları ve tarafsız kimlikleri ile yönetim ve vatandaşlarımız arasında çok önemli bir köprü görevi gören basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir” diye konuştu.

Gazetecilerin, hayatın birçok alanında, bilgiye ulaşıp sunmaya çalıştığını, gazeteciliğin, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan bir meslek olduğunu ifade eden Gökhan Coşar, “Gazetecilik, kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı olmadan haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer bir taraftan da vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren bir meslektir. Gece-gündüz demeden, her iklim şartında halkı bilgilendirmek adına haber peşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler.

Yaşadıkları kentin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına yardımcı olan, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha hızlı şekilde çalışmasına yön veren gazetecilerimizin yorum ve görüşleri gerek ülkemizin gerekse ilçemizin gelişmesi açısından da son derece önemlidir.

Basının ulaştığı seviyede en büyük pay kuşkusuz görevini, şartlar ne olursa olsun fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. Bu düşüncelerle, vatandaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkında katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmekte olan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor ve basın emekçilerine işlerinde kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gazetemiz yazı ailesi de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetliği dile getirdi. AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan aday adayı Gökhan Coşar’a başarılar dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM