• DOLAR
  8,6621
  %0,40
 • EURO
  10,1666
  %0,49
 • ALTIN
  494,01
  %0,37
 • BIST
  1.389
  %0,23
BAŞKA ÇAREMİZ YOK!..

BAŞKA ÇAREMİZ YOK!..

Yozgat Valisi Ziya Polat, son zamanlarda il genelinde vaka sayılarının arttığını belirtti, tüm vatandaşların aşılarını olmaya maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyetle uyması çağrısında bulunurken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre; Kovid-19 vaka sayısı 121,69 iken son tabloda ise 207,51’e yükseldi.

Yozgat İl Pandemi Kurul toplantısı Vali Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirildi.

Burada bir açıklama yapan Vali Polat, son zamanlarda ildeki vaka sayılarının arttığını söyleyerek, tüm hemşehrilerimizi aşılarını olmaya ve maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyetle uymaya davet etti.

Kovid-19 vaka sayısının Yozgat genelinde yükseldiğini ifade eden Vali Ziya Polat, vaka sayılarının yükselmesiyle aşı oranlarının biraz düşük kaldığını dile getirdi.

“Vatandaşlarımızın çarenin aşıda olduğunun farkına varmasını istiyor ve aşı olmaları konusunda yardım bekliyoruz” diyen Vali Polat, “Sağlık ekibimiz 7/24 sahada aşılama çalışması yapıyor. Ekiplerimiz sadece beklemiyor, vatandaşımızın ayağına kadar da gidiyor. Özellikle gençlerimizden aşı olmalarını hatta 3. doz aşılarını olmalarını istiyoruz. Hastanede yatan Kovid-19 hastalarından yüzde 90’dan fazlasını aşı olmayan insanlar oluşturuyor” dedi.

Vatandaşlardan aşı konusunda hassasiyet beklediklerini aktaran Vali Polat, Temmuz ve Ağustos aylarında Yozgat’ın nüfusunun arttığını, Kurban Bayramı’nda da yoğunluk yaşandığına dikkat çekerek, “Vaka artışında bunun etkili olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle maske, mesafe ve temizlik konusunda vatandaşımızdan hassasiyet bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Eylül ayında okulları yüz yüze eğitime açmak istediklerini de sözlerine ekleyen Vali Polat, “Öğretmen ve velilerimizden beklentimiz aşılarını olmaları, aşısız okullara gelmemelerini rica ediyoruz. Şu an 50’ye yakın aşı ekibimiz aşılama çalışmalarını sürdürüyor, günlük ortalama 7 bin aşı yapılıyor ancak yeterli değil, aşı oranlarını yükseltmemiz ve tedbirleri uygulamamız lazım” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Yozgat il genelinde Sağlık Bakanlığı verilerine göre 24-30 Temmuz tarihleri arasında her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı bir önceki hafta 121,69 iken 31 Temmuz-06 Ağustos arasında ise 207,51’e yükselirken, aşılama oranı ise yüzde 63,4 olarak kayıtlata geçti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM