• DOLAR
  8,7824
  %1,51
 • EURO
  10,2992
  %1,83
 • ALTIN
  500,20
  %1,70
 • BIST
  1.412
  %0,31
Başkan Akay; Çiftçinin Kızıl Elması Milli Gelirden En Yüksek Payı Almak İçin Daha Çok Çalışmaktır

Başkan Akay; Çiftçinin Kızıl Elması Milli Gelirden En Yüksek Payı Almak İçin Daha Çok Çalışmaktır

Kayseri Şeker 15’nci Çiftçi Meclis toplantısı Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir İllerindeki 12 bölgeden 250 çiftçi temsilcisinin  katılımıyla Kayseri Şeker Fabrikası 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda yapıldı.

Çiftçi Meclisinde Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikasının yönetim ve denetim Kurulu üyeleri yanı sıra Kayseri Şeker Fabrikası  Genel Müdürü, Genel Müdür yardımcıları ve diğer yetkililer de hazır  bulundular.

Çiftçi Meclisine katılan çiftçiler öncelikle  söz alarak görüş ve önerilerini bildirdiler. Daha sonra kürsüye gelen  Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da Çiftçi Meclisindeki  konuşmasında; “Çiftçinin de bir kızıl elmasının olduğunu belirterek Çiftçinin Kızıl elması da Türkiye’de Milli gelirden hak ettiği payı almak için daha çok çalışmak, gayret etmek gerekir” dedi.

Başkan Akay, şunları söyledi.

“Kayseri Şeker olarak bizi sayan, seven ve örnek alanların rol model uygulamalarımızı takdir edenlerin yanında bir de var alçakça saldıranlar, haince iftira atanlar var. Kayseri Şeker’e göz dikenler, çiftçinin hakkına göz dikenler var. Onun içinde Kayseri Şeker yöneticileri olarak hep birlikte her tür şüpheden ve  şaibeden ve kendimizi koruyacak tedbirler almaya çalışıyoruz. Örnek olarak Kayseri Şeker arazisine çiftçilerimiz için yaptırmayı planladığımız toplu konut çalışmaları konusunda Gazi Üniversitesinin yetkili uzmanları ile imar planlamasından, projelerine, inşaatların yapım kontrollerine  varıncaya kadar bütün işlerde sözleşme yapmayı planlıyoruz. Bu işin de startını bir taraftan verecek bunları da başaracak gücümüz vardır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM