• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
Başkan Akay; Şeker’in Başarısı Tesadüf Değildir

Başkan Akay; Şeker’in Başarısı Tesadüf Değildir

Turhal Şeker Fabrikası’nın 84. kampanya dönemine  hazırlanması için işçilerin bütün güçleri ile fedakarca çalışmaları yöneticileri umutlandırdı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyelerinden Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Ziraattan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kazım Duygulu, Turhal Şeker Fabrikasından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Yüksel, Bölge Müdürleri ve Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ile birlikte Turhal Şeker Fabrikası işletmesi içerisindeki birimleri dolaşarak kampanya hazırlık çalışmalarını yerinde incelediler.

İşletme gezisi sonrasında çalışanlarla yemekte bir araya gelen Başkan Akay; İşletme içerisinde Fabrikayı Kampanya dönemine hazırlamak gayreti içerisinde onların gözlerindeki ışığı, onlardaki heyecanı, onların başarma arzularını gördüğünü belirterek, bunun için de Yönetim kurullarımızla görüşerek  işçi  İkramiyelerini  bir hafta önce ödenmesine karar verdiklerini söyledi.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bildiğiniz üzere başarı kesinlikle tesadüf değildir. Başarılı olanlar başarı potansiyeli taşıyanlar, sadece ekonomik güç değil insan kaynağı gücü olanlar bu sektörde ayakta kalacaklar başarılı olacaklardır. Şeker sektöründe bunu başarabilecek olan tek kuruluş Kayseri Şeker diye düşünüyorum. Biz Kayseri Şeker olarak  bu sektörü ayakta tutan en güçlü kuruluşuz. İsteriz ki başkaları da güçlü olsun. Ama bunu sağlamak bu kadar kolay değil. Bunu sağlamak için önce böyle birbirine kenetlenmiş birbirine inanmış, yönetimi, çalışan işçisi, çiftçisi ile  birbirine  güvenen bir ekip topluluğun oluşması lazım.

Bu birlikteliği sağlamak için  biz 7 sene emek verdik. Biz daha büyük şeyler başaracak potansiyeli taşıyoruz bu bize az gelir buna inanmamız lazım. Bir insanın  içinden gelmezse, inanmazsanız bu işe gönül vermezseniz bu işin başarılması için gayret göstermezseniz olmaz. Bu iş inanmış bir ekibin başaracağı bir iştir.

Bu yüzden daha başka şeker fabrikalarına da talip olacağız inşallah.  Biz sadece Türkiye ile değil Avrupa ile yurtdışı ile de rekabet içerisinde olacağız. Ama bunu başarabilmek içinde her geçen gün bu ekibin kendini yenilemesi lazımdır.

Turhal Şeker Fabrikası Turhal’a değer katmış bir fabrikadır. Turhal bu bölge bu fabrika ile var olmuş, bu fabrika ile bu güne kadar ayakta kalmış bu güne kadar gelmiş bundan sonrada Turhal’ın varlığı bu fabrika ile var olacaktır. Daha nice başarılar bizi beklemektedir.

Arkadaşlarımız bize başkanım bir fabrika daha alalım dediler alacaktık alacak gücümüzde vardı yalnız ayaklarımızı sağlam basacak güce sahip olmamız gerekmektedir. Bu çiftçinin bize emanet ettiği değerleri heba etmememiz lazımdır.

Kayseri ve  Boğazlıyan Şeker Fabrikaları birbirine yakın olduğu için işlerimiz beraber yürütmekteydik fakat bölgemizin dışına ilk kez çıkıyoruz neyle karşılaşacağımızı da pek bilmiyorduk. Bu bizim için iyi bir tecrübe oluyor bu tecrübeyi yaşadıktan sonra Devletin satacağı daha 12 adet şeker fabrikası var onların da belki birkaç tanesine talip oluruz diye düşünüyorum. Buradaki başarımız bundan sonraki yol haritamızı belirleyecektir. Bunun için hep beraber çalışacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM