• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
BAŞKAN ALTINTAŞ’TAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

BAŞKAN ALTINTAŞ’TAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, birkez daha gönüllere dokundu. Geleceğimizin teminatı çocukların daha temiz ve nezih ortamda eğitim alma imkanı sağlayan Başkan Altıntaş, eğitim ihtiyacının giderilmesinde de aktif rol oynayarak gönülleri fethetti.

Çocukların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda eğitim almalarını amaçlayan Yamaçlı Belediyesi iki ay gibi kısa bir sürede üç okulda tadilat yapılarak baştan aşağı yeniledi.

Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, yerel seçimler öncesi ziyareti sırasında gördüğü ve eski olmaları nedeniyle tadilat yapma sözü verdiği okulları, baştan aşağı yeniledi.

Eğitimde mekan kalitesinin yükseltilmesi amacıyla Yamaçlı da eski okulların yenilenmesi noktasına önemli yatırımları hayata geçiren Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, öğrencilerin daha temiz ve nezih ortamda eğitim alma imkanı sağladı.

“İŞÇİ GİBİ ÇALIŞTI”

Okullarının yenilenmesi nedeniyle öğrenciler ve velilerin büyük sevinç yaşadığı kasabada zaman zaman işçilerle biraraya gelen, Okulların tadilatı boyunca her fırsatta okulları ziyaret eden ve çalışmaları yakından takip ederek adeta bir işçi gibi çalışan Başkan Altıntaş, gönüllere birkez daha dokundu.

“BAŞKAN ALTINTAŞ; EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZDİR”

Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekerek, “Eğitim geleceğimizdir. Bizler de Belediye olarak eğitime elimizden geldiği imkanlar ölçüsünde destek veriyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha temiz ve nezih bir ortamda eğitim görmeleri adına okullarımızı baştan aşağı yeniledik” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN GÜLÜMSEMESİ HER ŞEYE DEĞER”

Okullarının yenilenmesi nedeniyle öğrencilerin büyük sevinç yaşadığını dile getiren Başkan Altıntaş, “Belediye olarak, eğitime yapılan yatırımın geleceğe atılan en büyük yatırım olduğu inancıyla katkılarda bulunduk. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı görmek her şeye değer. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Yamaçlı İmam Hatip Ortaokulu ve İsmet İnönü İlkokulu’nda yapılan çalışmalar yaklaşık 300 Bin TL’ye mal oldu. Okullarımız soba sistemi ile ısınıyordu. Kalorifer sistemine geçildi. Boyadan sıvasına, çevre düzeninden kapı pencereye, laminant parkeden fayansa kadar, okulun iskelet sistemi hariç komple her şey yenilendi. Bu hizmetleri yaparken, belediye bütçemiz, STK’lar ve hayırsever vatandaşların da büyük katkısı oldu. Ben tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bilgi ve iletişim çağı olan 21. yüzyılda çocukların geleceğe çok daha iyi hazırlanması için bütün imkanlarını seferber ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Altıntaş, “Seçim öncesi ziyaret ettiğimiz okullarımızda eksiklikler vardı. Okulumuz 1960 yılında yapıldı. Hemen kollarımızı sıvayarak çok kısa sürede pırıl pırıl okullarımızı ortaya çıkardık. Aslında biz belediye olarak bir bakıma Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yükünü hafifletiyoruz. Bizim için çocuklarımızın gülümsemesinden duyduğumuz mutluluk yeter” şeklinde konuştu.

Tek hedeflerinin daha iyi bir gelecek olduğunu vurgulayan Başkan Şaban Altıntaş, şöyle konuştu.

“OKULLARIMIZA VE ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

“Yamaçlı Belediyesi olarak eğitim ihtiyacının giderilmesinde aktif rol oynayarak eğitim yuvalarının daha temiz ve daha nezih bir ortamda öğrencilerin eğitim almalarının kazandırılmasına ön ayak olduk. Bundan sonra da eğitime, dolayısıyla geleceğimize yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü biliyoruz ki; çocuklarımıza daha iyi eğitim imkanları sunmak hepimizin görevi.

Okullarımızın fiziki şartlarını düzenlemek adına ekiplerimiz dört bir koldan çalıştı. Öğrencilerimize daha temiz daha hijyenik ve daha sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmeleri adına çalışmalar yürütüyoruz. Aynı zamanda okulların fiziki şartlarının daha iyi bir seviyede olabilmesi adına detaylı çalışma yaparak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın  ve emanetlerimize iyi bir gelecek hazırlamak adına büyük uğraş veren eğitimcilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu vesile ile yenilenen okullarımızın öğrencilerimize, ailelerine ve tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM