• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN YILMAZ, STRAZBURG’TA TOPLANTIYA KATILDI

BAŞKAN YILMAZ, STRAZBURG’TA TOPLANTIYA KATILDI

Yozgat’ın Yerköy ilçesi Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Strazburg’ta düzenlenen Yerel Yönetimler alanında uluslararası çalışmalar yürüten Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine katıldı.

Yerköy ilçesi Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz Yerel Yönetimler alanında uluslararası çalışmalar yürüten Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin, Strazburg’ta düzenlenen 41. Genel Kurul toplantısına Türkiye Delegasyon üyesi olarak katıldı.

Covid-19 ile birlikte ülkemizde yaşanan ve uluslararası bir konu olan göç ve mülteci konuları üzerine konuşma yapan Başkan Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Avrupa’nın farklı ülkelerinden bir araya gelerek yerel ve bölgesel sorunlarımızın, çözüm önerilerimizin ve projelerimizin farklı bakış açılarından değerlendirilerek uluslararası düzeyde konuşulmasına olanak sağlayan ve bizleri misafir eden Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin yöneticilerine, T.C. Dış İşleri Bakanlığımıza, Avrupa Birliği Başkanlığımıza ve sayın büyük elçimize teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum. Hiç şüphesiz ki! Yerel yönetimler, devletlerin halkına uzattığı elleri ve görebildiği gözleridir. Bu bağlamda yerel yöneticiler kendilerine emanet edilen şehirlerine,  sosyal, ekonomik, kültürel ve şehircilik alanları başta olmak üzere farklı birçok konuda vatandaşlarının beklentilerini, taleplerini ve sorunlarını çözmeyi hedefleyen kurumlardır. Yerel Yönetimleri güçlü olan devletler, halkın içerisinden gelen ve yaşamış olduğu şehirlerini en iyi bilen yerel yöneticileri sayesinde çözüm odaklı  hizmetler üreterek bir yandan şehirlerini daha çağdaş ve modern bir şekilde inşa ederken, diğer yandan ise halkının huzur ve refahının devamlılığını sağlamayı başarmışlardır. Hiç şüphesiz ki! Yerel Yönetimlerin ehemmiyeti, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın büyük sağlık sorunları yaşadığı, sağlıktan, ekonomiye, sosyal hayattan eğitime tüm insanlığı etkileyen ve küresel bir sorun haline gelen Covid-19 salgın süreci içerisinde bir kez daha anlaşılmıştır. Elbette bu sürecin en büyük kahramanları, şüphesiz ki kendi canlarını ortaya koyarak büyük bir özveriyle gecesini gündüzüne katıp çalışan ve insanlığa hizmet eden sağlık çalışanlarıdır.”

  1. Genel Kurul toplantısına Türkiye Delegasyon üyesi olarak, İzmir Büyükşehir, Ordu Büyükşehir, Karabük, Uşak, İstanbul Büyük Çekmece, Kayseri Melikgazi, Ordu Fatsa ve Mersin Toroslar ile Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz da katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM