• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞSAVCI GÖREVE BAŞLADI

BAŞSAVCI GÖREVE BAŞLADI

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Soydoğan, görevine başladı.

Boğazlıyan’ın yeni Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Fatih Soydoğan, görevine başladı. Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2023 yılı İdari ve Adli Yargı Yaz Kararnamesi çerçevesinde Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Bismil Cumhuriyet Başsavcısı Soydoğan, yasalar çerçevesinde en iyi hizmeti sunmayı amaçladığını belirtti.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Soydoğan, görevine başladı.

Deneyimli, yetkin, bilgi ve birikimiyle adaletin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapması beklenilen Başsavcı Soydoğan’ın yasalar çerçevesinde adaletin sağlanması ve hukukun üstünlüğünü koruma görevini titizlikle yerine getirerek, yeni dönemde de Boğazlıyan’da yargının daha da etkin, adil ve şeffaf bir şekilde işlemesi hedefleniyor.

Başsavcı Fatih Soydoğan, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fatih Tarikci ve Haber Editörü Erol Tarikci’yi makamında kabul etti. Ziyaret sırasında sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Başsavcı Soydoğan, “Boğazlıyan İlçemizde de yargı hizmetlerinde yasalar çerçevesinde en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

Karaman doğumlu olan Başsavcı Soydoğan, Selçuk Üniversitesi mezunu. Denizli Sarayköy, Gümüşhane Kelkit Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi, Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı ve Diyarbakır Bismil Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Soydoğan, Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2023 yılı İdari ve Adli Yargı Yaz Kararnamesi çerçevesinde Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Evli ve 2 çocuk babası.

Gazetemiz yazı ailesi ise Başsavcı Soydoğan’a yeni görevinde başarılar dileyerek desteklerini iletti. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM