• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
BATUM’DAN İKİ BÜYÜK DESTEK

BATUM’DAN İKİ BÜYÜK DESTEK

Karadeniz turuna çıkan Yozgat Ticaret Borsası yönetimi ve üyeleri, Gürcistan’ın Batum şehrinde büyük bir ilgi ile karşılandı. Olumlu geçen görüşmeler açıklamalara da yansıdı. Batum Ticari Ateşesi ve Batum Ticaret Odası Başkanı “Size her konuda yardımcı oluruz” mesajı verdiler. Borsa Başkanı Mehmet Erkekli ise “oldukça verimli bir görüşme oldu” dedi.

Yozgat Ticaret Borsası yönetimi ve üyeleri, Karadeniz illerinin ardından Gürcistan’ın Batum şehrindeki istişare toplantılarına katıldı. 2 gün süren programda ilk olarak Batum Ticari Ateşesi ile ardından ise Batum Ticaret Odası Başkanı ile görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelerde iki ülkenin ve iki şehrin potansiyeli ile birlikte aradaki ticari ilişkilerin daha da ileriye seviyeye taşınma konusu ele alındı.

“DESTEĞİMİZ SİZLERLE”

Batum’da yapılan ilk görüşme Batum Ticari Ateşesi Ömer Acar ile oldu. Acar, Yozgat Ticaret Borsası yönetimini konsoloslukta ağırladı. Yapılan görüşmede ilk olarak Borsa Başkanı Mehmet Erkekli Yozgat ile ilgili bir bilgilendirme yaptı. Daha sonra açıklamada bulunan Batum Ticari Ateşesi Ömer Acar, 200 kişilik bir heyetle yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Acar, yegâne isteklerinin Türkiye ve Gürcistan arasındaki ticareti daha da artırmak olduğunu söyledi. “Batum çok aktif bir kent” ifadesini kullanan Batum Ticari Ateşesi, “Ticari ilişkiler ve yatırımlar çerçevesinde size her türlü yönlendirme ve desteği sağlarız. Desteğimiz sizlerle” dedi.

Batum ile ilgili en ayrıntılı bilgilendirme ise Batum Ticari Ateşe yardımcı, Uzman Aslan Kochalidze yaptı.

“BİRLİKTE YATIRIM YAPALIM”

Batum Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan heyetler arası görüşmede oldukça olumlu geçti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanı Tamas Şavadze , “Kardeş Türkiye’den hoş geldiniz” sözleriyle başladığı konuşmasının tamamını Türkçe yaptı. Türkiye’nin yatırım yapan ülkeler sıralamasında ilk 3 arasında yer aldığını, birçok sektörde Türklerin bulunduğunu belirterek, “Biz Batum Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman hazırız, birlikte yatırım yapalım” dedi.

Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli Yozgat ilinin yatırım potansiyelinden bahsetti. Yozgat Odalar ve Borsalar Akademik Danışmanı Dr. Mehmet Kara Odalar ve Borsaların işleyişi ve akreditasyon süreci ile alaklı bilgilendirme yaptı. Daha sonra iki kurum arasında kardeşlik protokolünün imzalanmasına ilişkin süreç izah edilerek, en kısa sürede bu protokolün gerçekleşmesi adına davetler yapıldı.

YOZGAT’A DAVET ETTİK

Görüşmenin sonunda Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erekli’de Batum heyetini Yozgat’a davet etti. Oda Başkanı Tamas Şavadze ’ye Yozgat’tan getirilen hediyeler verilip, birlikte fotoğraf çektirildi. Son olarak, Erkekli Gürcistan televizyonlarından olan Acara TV’ye konuştu. Erkekli, yapılan ziyaretin amacı ile birlikte ikili ticari ilişkilerin artırılmasına yönelik demeçte bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM